1-8 Haziran tarihleri arasında Haute Savoie Şehri'nde oynanacak müsabakalara şampiyonluk parolasıyla hazırlanan Milliler geçen hafta Çorum’da çalışmalarını tamamlamıştı. Daha 2 Avrupa Şampiyonası şampiyonluğu ve 1’de Dünya Kupası’nı kazanan Ampute Milli Futbol Takımı müzesine yeni bir kupa daha kazandırmak istiyor. Ay-Yıldızlılar Yalova Atatürk Stadyumunda 1 haftalık şampiyonada uygulayacağı taktik antrenmanlarının yanı sıra duran top organizasyonlarıyla birlikte saha içindeki A planı, B planlarının çalışmalarını gerçekleştirdi. Kamp boyunca Ampute Milli Futbol Takımımız Spor Hizmetleri Müdürü Murat Altuntaş’ın yanı sıra spor dünyasından birçok isim ziyaret ederek başarılar diledi.

Yalova Milli Ampute Futbol Takim Kamp Haber (2)Ampute Milli Futbol Takımı'nın da mücadele edeceği 2024 Avrupa Şampiyonası'nda grup maçlarının programı açıklandı.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun açıklamasına göre, Fransa'da düzenlenecek şampiyonada C Grubu'nda mücadele edecek milli takım, ilk maçını 2 Haziran Pazar günü TSİ 17.00'de İsrail ile yapacak. Ampute Milli Futbol Takımı'nın 3 Haziran Pazartesi günü Azerbaycan ile oynayacağı karşılaşma TSİ 13.00'te başlayacak. Ay-Yıldızlı ekip, gruptaki son maçında ise 4 Haziran Salı günü TSİ 15.00'te İrlanda ile karşı karşıya gelecek. Türkiye, 8 Haziran'da sona erecek organizasyonda, grup etabı karşılaşmalarını Camille Fournier Stadı'nda oynayacak.

Yalova Milli Ampute Futbol Takim Kamp Haber (5)

Samanlı Mı Yoksa Kocadere Mi Son Bileti Kapacak Samanlı Mı Yoksa Kocadere Mi Son Bileti Kapacak

Yalova Milli Ampute Futbol Takim Kamp Haber (4)

Yalova Milli Ampute Futbol Takim Kamp Haber (3)

Editör: Arda Yavuz