Yükseköğretim Kurulu, 8-9 Haziran’da yapılacak 2024 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) adaylarının mağduriyet yaşamamaları için ikinci geç başvuru hakkı tanımıştı. Yükseköğretim Kurulu tarafından yayımlanan ve yurt dışındaki üniversitelere kaydolmak isteyen Türk öğrencilere YKS’ye girme şartı getiren yönetmelik dolayısıyla mağduriyet yaşanmaması için sağlanan ikinci geç başvuru 25 Mart Pazartesi günü başlamış, Yalova’da ikamet eden adaylar da başvurularını yapmaya başlamıştı. Adaylar başvurularını ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla, bireysel olarak ÖSYM’nin internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri mobil uygulamasından yapıyor ve başvuru tarihi 28 Mart Perşembe günü saat 23:59’a kadar devam ediyor.

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümleri Öğrenci Sempozyumu Gerçekleşti Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümleri Öğrenci Sempozyumu Gerçekleşti

Sınava, 1-26 Şubat 2024 veya 5-7 Mart 2024 tarihleri arasında başvuru yapan adayların, başvuru bilgileri aynen geçerli olacağı, bu nedenle sınava 1-26 Şubat 2024 veya 5-7 Mart 2024 tarihleri arasında başvuru yapan adaylardan yeniden başvuru alınmayacağının bilgisi verildi.

Editör: Arda Yavuz