Sağlıklı yaşam için spor yapmanın oldukça önemli olduğunu söyleyen Başkan Oral, “İlçemizi birçok alanda olduğu gibi sporda da marka şehir yapmanın uğraşısındayız. Her eve bir bisiklet dağıtıyoruz. Gençlerimizin spor yapmaları için tüm imkânları sunuyoruz. İlçemizde bisiklet kültürünü yaşatmanın uğraşısı içindeyiz” diye konuştu. 

Hersek Sahili’ne kadar bisiklet yolu 

Bisiklet konusunda farkındalık oluşturmak istediklerini dile getiren Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “İlçemizde bisiklet yollarını yapmaya devam ediyoruz. İlçe merkezinden Hersek Sahiline kadar bisiklet yolu yapıyoruz.  

“Seçim sözümüzü tutuyoruz” 

Seçimlerde söz verdiğimiz gibi “Her Eve Bir Bisiklet” Projemizi başlattık. Her haneye bir bisiklet veriyoruz. Bu Türkiye’de uygulanan ilk projedir. Başta gençlerimi olmak üzere tüm vatandaşlarımız büyük ilgi gösteriyor. Bu çalışmaların sonunda ilçemizde daha sağlıklı ve güvenli ulaşımı sağlamayı amaçlıyoruz.” İfadelerini kullandı. 

“Daha mutlu bir yaşam için” 

Yalova Basın Birliği’nden Başkan Oral’a Ziyaret Yalova Basın Birliği’nden Başkan Oral’a Ziyaret

Kentlerin ve yaşamın çok büyük bir değişim içerisin olduğunu vurgulayan Başkan Oral, “Şehirlere göçün artması, sanayi şehri olmamız gibi özellikler, kentimizin hareketliliğini her zaman artıran etmenler olmuştur. Kentimizi daha yaşanabilir, daha mutlu kılmak adına bisikletlerimiz ve bisiklet yollarımız yaşamımıza güçlü bir anlam katıyor” dedi. 

Oral Bisiklet kültürünü yaşatacağız 5Oral Bisiklet kültürünü yaşatacağız 4Oral Bisiklet kültürünü yaşatacağız 3Oral Bisiklet kültürünü yaşatacağız