Törene Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Vefik Arıca, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Taner Tatar, Öğrenci Konseyi Başkanı Umut Berkay Polat ve öğrencilerimizden Nazlıcan Doymaz katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen törende yeni akademik yılın Türkiye için hayırlı olmasını dileyerek başladı. Üniversitelerin toplum için önemine vurgu yaparak, akademisyenlere desteklerini sürdüreceklerini belirtti.

Üniversitelerin sadece bilim öğrenme yerleri olmadığını, aynı zamanda kültür aktarımına öncülük ettiğini ve toplumun seviyesini yükselttiğini söyleyen Erdoğan, üniversitelerin dinamik ve özgür olmasının, toplumun gelişimine olumlu katkı sağladığını vurguladı.

Yılın Öğretmeni Seçildi, Yalova’nın Gururu Oldu! Yılın Öğretmeni Seçildi, Yalova’nın Gururu Oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ülkemizde üniversite sayısını artırarak nitelikli eğitime erişimi kolaylaştırdıklarını belirtti ve bilgi, kültür ve bilimin Türkiye'nin tüm illerine yayılmasını desteklediklerini ifade etti.

Konuşmasının ardından, YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a günün anısına hediye takdiminde bulundu. Ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, "YÖK 2023 Üstün Başarı Ödülleri"ni kazanan akademisyenlere ve üniversitelere ödüllerini takdim etti.

acilis-toren-rektor-yalova-yuksekogretim (2)acilis-toren-rektor-yalova-yuksekogretim (1)