Yalova Üniversitesinin kadın çalışanları programda bir araya gelerek birbirleriyle tanışma ve sohbet etme fırsatı buldular. Programa Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Senay Yürür Karslıoğlu, Prof. Dr. Hamit Er ve İdari birim amirleri de katılım sağladı. Yalova Üniversitesi Rektörlük Binasında düzenlenen kokteyl programının sonunda, tüm kadın personel için hazırlanan özel hediyeler dağıtıldı. Rektör Bahçekapılı, kadınların toplumsal hayattaki konumunu ve eşit haklara sahip olmalarını sağlamak için Yalova Üniversitesi olarak çalıştıklarını belirtirken, erkek egemen toplumun değişimine de vurgu yaptı. Ayrıca, Yalova Üniversitesi olarak cinsiyet ayrımcılığına karşı mücadele ettiklerini ve toplumda farkındalık yaratmak için çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirtti.

Depremzede Kadınlarımıza Yardım Kampanyası

Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, Yalova Üniversitesi olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kadın depremzedelere yönelik yardım çalışmaları olduğunu da duyurdu. Bahçekapılı, deprem sonrası yaşanan zorlu süreçte kadınların ve çocukların özellikle daha fazla desteğe ihtiyaç duyduklarını belirterek, Yalova Üniversitesi olarak bu konuda üzerlerine düşeni yapacaklarını söyledi.    

Rektör Bahçekapılı kadın personelin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı (3)Rektör Bahçekapılı kadın personelin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı (4)Rektör Bahçekapılı kadın personelin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı (5)Rektör Bahçekapılı kadın personelin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı (1)Rektör Bahçekapılı kadın personelin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı (2)

Editör: Uğur TEZCAN