Alkaş Boru personelinden kan bağışına duyarlılık

Kızılay Yalova Kan İstasyonu ekipleri dün Yalova – Orhangazi sınırında yer alan Alkaş Boru Fabrikası’nda fabrika çalışanlarına yönelik bir kan bağışı etkinliği gerçekleştirdi.

Alkaş Boru personelinden kan bağışına duyarlılık

Sabah saatlerinden itibaren Alkaş Boru çalışanlarından kan bağışı almaya başlayan Kızılay ekibi, gün boyunca 60-70 ünite kan ünitesi toplanmasını beklediklerini kaydetti. Kızılay Kan İstasyonu sorumlusu Dr. Sanem Ondur, “İşletme müdürü Kemal Tehtap zaten kendisi gönüllü bir kan bağışçısı. Fabrika bünyesinde böyle bir organizasyon düzenlenmesinde büyük payı oldu. Bugünkü hedefimiz 60-70 ünite bağış toplamak. Katılım oranı yüksek, bundan dolayı da çok memnunuz. Kan bağışında bulunan işçilerin sağlık durumunun iyi olması da toplanan kanın kalitesi açısından sevindirici” diye konuştu.

Yaz sezonunda tatilcilerin de gelmesiyle birlikte Yalova sahillerinde gezici ekiplerle yapılan kampanyalara ilginin çok olduğunu ancak sezonun bitmesi nedeniyle kış mevsiminde fabrika ve işletmelere ağırlık vermeye başladıklarını kaydeden Dr. Ondur, “Bu nedenle Yalova Valiliği bünyesindeki kurumlara, Akkök şirketler grubuna ait fabrikalarda, Emniyet Müdürlüğü birimlerinde kan bağışı kampanyaları yapacağız. Bu yıl şu ana kadar yaklaşık 6 bin ünite kan toplandı. Önümüzdeki 3 aylık süreçte de 2 bin ünite daha kan toplayacağımızı öngörüyoruz” dedi. 

YORUM EKLE

banner137

banner138