Yurt genelinde organ bağışının önemini anlatabilmek amacıyla çalışmalar gerçekleştiriliyor ve Sağlık Bakanlığı da bu konuya önem veriyor. 22 yaşındaki Melek Karakaş’ın geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nın son günü geçirdiği trafik kazası sonrası Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki yaşam savaşını kaybetmesinin ardından organlarının bağışlanmasından sonra bu konuya yönelik olan ilgi ve önem tekrar gündeme geldi. Yalova İl Sağlık Müdürlüğü de daha önce yaptığı gibi bu konuya sessiz kalmayarak öne çıktı.

Çınarcık İlçe Sağlık Müdürlüğü’nden Sağlık Bilgilendirme Standı Çınarcık İlçe Sağlık Müdürlüğü’nden Sağlık Bilgilendirme Standı

Yalova Il Saglik Mudurluk Organ Bagis Stant (3)Yalova İl Sağlık Müdürlüğü personelleri, Müdürlük Binası’nın girişi katında “Organ Bağışı Bilgilendirme ve Farkındalık" stanttı kurularak hem kurum çalışanları hem de ziyaretçilere “organ bağışı nedir, nasıl bağışçı olunur” vb. konularda bilgilendirme yapıldı. Başvuran gönüllü bağışçıların işlemleri gerçekleştirilerek Organ Bağışı Kimlik Kartları teslim edildi. Yalova İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Osman Karakuş standı ziyaret ederek duyarlılık gösteren personellere teşekkürlerini iletti.

Haber/Göktuğ Doğukan Yüksel

Editör: Arda Yavuz