Psikolog Meral’den Öğrencilere Sınav Stresi Yönetimiyle İlgili Tavsiyeler Psikolog Meral’den Öğrencilere Sınav Stresi Yönetimiyle İlgili Tavsiyeler

Organ bağışı için yurt genelinde farkındalık faaliyetlerine son hızda devam ediyor. Sağlık Bakanlığı da bu faaliyetlere katılarak vatandaşları organlarını bağışlamaları için teşvikte bulunuyor.

Geçtiğimiz hafta içinde bu organ bağışı konusu yeniden gündeme gelmişti. Geçirdiği trafik kazası sonrası yaşama gözlerini yuman 22 yaşındaki genç kadın Melek Karakuş’un kazadan 3 gün önce organlarını bağışlama kararı alması ve ailesinin de bu isteğini yerine getirerek kabul etmesinin ardından 4 kişinin yaşama tekrar tutunma şansı olmuştu. Bu gelişmelerin ardından Yalova İl Sağlık Müdürlüğü, bu yöndeki çalışmalarına devam ederek farkındalık yaratma kararı aldı. Bu kapsamda İl Sağlık Müdürlüğü personelleri Gazi Paşa Caddesi üzerindeki Halil İnalcık Kültür Merkezi önünde “organ bağışı” konulu stant açarak Yalovalıları bilgilendirdi. Gönüllü olan vatandaşlar gerekli evrakları doldurdular ve organlarını bağışlama kararı aldılar.

Haber/Göktuğ Doğukan Yüksel

Yalova Il Saglik Mudurluk Organ Bagis Stant Gonullu (4)Yalova Il Saglik Mudurluk Organ Bagis Stant Gonullu (3)

Editör: Arda Yavuz