Çalışmalar Aralıksız Sürüyor

Korona virüsü (Covid-19) salgını sebebiyle çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren Yalova Belediyesi ekipleri, kent genelindeki temizlik ve dezenfekte çalışmalarının kapsamını her geçen gün daha da genişletiyor.

Çalışmalar Aralıksız Sürüyor

Yalova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı birimler tarafından köpüklü su ile yıkanan cadde ve sokaklara, Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından da ilaçlama ve dezenfekte işlemleri yapılıyor. Kenti karış karış dolaşan ekipler, Yalı Caddesi’nde de çalışma yaptı. Yalı Caddesi’nin başından 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’na kadar yapılan yıkama işlemi sonrasında ilaçlama ekiplerince ATM’ler, çocuk oyun alanları, banklar, park ve bahçeler içerisinde de dezenfekte işlemi yapıldı.

“Zorunlu Olmadıkça Dışarı Çıkmayın”

Önemlerin tüm yurt genelinde olduğu gibi kentimizde de titizlikle alındığını vurgulayan Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk; “Bu dönemde vatandaşlarımıza düşen öncelikli görev zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamak. Ne kadar kendimizi dış dünyadan uzak tutar isek o kadar bu konuda sonuç alırız. Özellikle 65 yaş üstü büyüklerimiz ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızı uyarsak da aslında herkes dikkatli olmalı. Bizler dışarıya çıkmak zorunda olan vatandaşlarımızın sağlığını göz önünde bulundurarak kentimiz genelinde çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bizler tedbiri almaya her ne kadar özen göstersek de evde kalın çağrımızı yineliyoruz” diye konuştu.     

YORUM EKLE