Rehabilitasyon Merkezi’nde son dönemeç mi?

1999 depremi sonrasında Japon Kızılhaç’ının bağışlarıyla inşa edilen ancak aradan geçen yıllar boyunca atıl durumda kalan Termal Rehabilitasyon Merkezi’nin aktif hale gelmesi için son dönemece giriliyor.

Rehabilitasyon Merkezi’nde son dönemeç mi?
Yalova Üniversitesi’nin sağlıkla ilgili eğitimlerinde kullanmak için talep ettiği merkezin durumu, bakanlıklar arasındaki prosedürler nedeniyle belirsizdi. Ancak Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu, merkezin üniversiteye devri konusunda bir aşama daha kaydedildiğini ve Sağlık Bakanlığı’ndan onay beklediklerini söyledi.

Eruslu, “Termal’de atıl durumdaki rehabilitasyon merkezinin üniversiteye devredilmesi için çalışma yaptık. Sağlık Bakanlığı’ndan olur  yazısı aldığımız anda Orman Bakanlığı’ndan da onay almış olacağız. Sağlık Bakanlığı, Orman Bakanlığı’na devredince bu yapı bize geçmiş sayılacak.

Rehabilitasyon Merkezi için araştırma yaptık. İncelemeler sonucu 12 milyon liralık tamir ve bakım masrafı ortaya çıktı. Devlet Planlama Teşkilatı’na da bunu sunuyoruz. Bu parayı bütçeden harcamak istemiyoruz” şeklinde konuştu.

 

YORUM EKLE

banner137

banner138