Türkiye Futbol Federasyonu’na bağlı Merkez Hakem Kurulu tarafından sınav sonuçları açıklanan İl Hakem Kurullarının seçimleri Merkez Hakem Kurulu Talimatının ilgili maddelerine göre tamamlanarak belirlendi. Buna göre İsmail Ergin Şahinoğlu Yalova İl Hakem Kurulu Başkanlığına seçildi. Şahinoğlu başkanlığında ki yeni İHK’nin yönetim kurulu da önümüzdeki günlerde belli olacak.

Psikoteknik testler, yazılı ve yorum kural sınavları, hakemlik kariyerleri ve öğrenim durumları dikkate alınarak yapılan puan sıralamasında 50 puan ve üzerinde puan alanlar kendi illeri arasında sıralama yapılarak en yüksek puanı alandan itibaren sıralanarak İl Hakem Kurulu Başkanları belirlenmiştir.

Minik Karateciler, Madalyayla Döndü Minik Karateciler, Madalyayla Döndü

TFF ayrıca Atama yapılmayan iller için yeniden ilana çıkılarak müracaatlar alınacağı bilgisini de resmi web sitesi üzerinden duyuruldu.

Atama sonrasında Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Yalova Şubesi,” İl Hakem Kurulu Başkanı olarak atanan İsmail Ergin Şahinoğlu’nu tebrik eder görevinde başarılar dileriz. Hizmetlerinden dolayı Kadem Elmaoğlu ve yönetim kuruluna teşekkür ederiz” açıklamasında bulundu.