SİBERAY” Projesi, İçişleri Bakanlığı koordinesinde Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığınca Siber suçların gerçekleşmeden engellenmesi, maddi manevi zararların en aza indirgenmesi, farkındalık ve bilinçlendirme faaliyetlerini kapsamaktadır. Proje ile internet üzerinden işlenebilecek suçların henüz başlamadan önüne geçmek, zararlı yazılımlar kapsamında farkındalık oluşturarak internet bağımlılığının ve sosyal medyanın yanlış kullanımı sonucu oluşabilecek olumsuzlukların önlenebileceği değerlendirilmektedir.

Yalova Il Emniyet Mudurluk Siber Suc Siberay Yasadisi Bahis Semt77 Mac(2)Bu bağlamda; Yalova İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce “Ortam Sanal Olsa da İşlenen Suç Gerçektir” sloganıyla doğru Sosyal Medya Kullanımı hakkında ve İnternet Bağımlılığı ile Mücadele çalışmaları yürütülerek proje amaç ve hedefleri doğrultusunda önleme, bilgilendirme ve farkındalık çalışmaları yürütülüyor.

İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde 3 Mart Pazar günü halkın yoğun olarak bulunduğu sportif faaliyetlerin yapıldığı ortamlarda toplumsal bilinç oluşturulmasına yönelik olarak;  Yalova 90. Yıl Spor Salonunda gerçekleştirilen Semt77 Yalova Spor - Çayırova Belediyesi basketbol maçında salon içerisinde yer alan dijital panolarda “YASADIŞI BAHİS” konusunda içeriklerin yayınlanması koordine edilerek yaklaşık 2500 vatandaşa ulaşılması sağlandı.

Çalışmalar aralıksız sürdürülmekte olup SİBERAY Projesi https://www.siberay.com adresinden ve SİBERAY sosyal medya hesaplarından takip edilebilmektedir.

Farklı Okullardan Bilgisayarların Çalınması Olayının Faili Yakalandı Farklı Okullardan Bilgisayarların Çalınması Olayının Faili Yakalandı

Editör: Arda Yavuz