CO Basket Zirvenin Sahibi! CO Basket Zirvenin Sahibi!

Çetin Zenginler Tesisleri’nde gerçekleştirilen özel organizasyonda Spastik Engelliler Federasyon Başkanı aynı zamanda Türkiye Sakatlar Konfederasyon Başkan Yardımcısı Murat Arslahan ve Acarspor Başkanı Ömür Bayar’da forma giyerek organizasyona renk kattı. 
“Hayata Yeşil Işık Yak” sloganıyla yola çıkan Acarspor ve Yeni Yaşam Engelliler Derneği işbirliği kapsamında engellilerin spor yapması ve sporun önündeki engellerin kalkması amacıyla futbol maçı gerçekleştirdi. 
Özel müsabakadan önce Sarı Lacivertli formayı terleten futbolculara engellilik konusunda bilinçlendirme ve yönlendirme söyleşisi, Murat Arslanhan ve Ömür Bayar tarafından verilerek ardından maça geçildi. Acarspor tesislerinde oldukça çekişmeli geçen maçta dostluk kazandı.  
Acarspor futbolcuları kısa sürede adapte olmaları, işitme engellilerle sessiz maç oynamanın farkını yaşamaları, engellilere yönelik farkındalık kazanmaları organizasyonun en büyük kazanımı oldu. 
Etkinlik sonunda açıklama yapan Arslanhan,” Engelli bireylerin sosyal yaşama katılımlarının artmasında sporun çok önemli bir yeri vardır. Ayrıca spor veya herhangi bir fiziksel aktiviteye katılım kişinin farklı kimlik ve rollerini keşfetmesini sağlar, kendini algılayışını değiştirme fırsatı sunar, grup duygusunu uyarır ve engelin farkındalığını azaltır. Çevremizdeki bütün engellileri sporla buluşturmalıyız. Onlara gönülden destek vererek neler başarabileceklerine birlikte şahit olalım. Engel bedende değil, kalplerdedir. Bunu sakın unutmayalım. Acarspor oyuncularına ve başkanı Ömür Bayar’a engellilerin hayata ve spora tam katılımları için attıkları adımdan dolayı teşekkür ederiz” diye konuştu. 

acarspor-yalova-spor-mac-futbol-dernek-yeni-yasam-engelli- (4)acarspor-yalova-spor-mac-futbol-dernek-yeni-yasam-engelli- (3)acarspor-yalova-spor-mac-futbol-dernek-yeni-yasam-engelli- (1)