Gran Fondo Marmara Yalova’da tanıtıldı

Türkiye’nin en büyük bisiklet yarışı olan Gran Fondo Marmara 16 Ekim 2016 günü gerçekleştirilecek. Yarışma öncesinde ise Ömer Kafkas, Kemal Pala ve Erdal Olgun, Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Metin Kaplan’ı ziyaret etti.

 Gran Fondo Marmara  Yalova’da tanıtıldı

Türkiye’nin en büyük bisiklet yarışı olan Gran Fondo Marmara  16 Ekim  2016 günü  gerçekleştirilecek. Yarışma öncesinde ise Ömer Kafkas, Kemal Pala ve Erdal Olgun, Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Metin Kaplan’ı ziyaret etti.


Kısa parkur yarışmalarının Yalova’dan başlayacağını dile getiren Ömer Kafkas;  “Uzun parkuru, Bursa'dan başlayıp İstanbul Maltepe sahilinde sonuçlanacak. Yarışmanın kısa parkuru da Yalova Altınova'dan start alacak. Kısa parkuru 58km, uzun parkuru da 131km olan yarışmanın teknik detayları UCI ve Türkiye Bisiklet Federasyonu yönetmeliklerine göre düzenlenecek. Türkiye Bisiklet Federasyonu'nun da aktif olarak yer aldığı organizasyona katılım ise ücretsiz. Bugüne kadar kısa parkura 775, uzun parkura 608 kişi olmak üzere toplam 1383 sporcu kayıt yaptırmış. Organizasyonun gerçekleştirileceği  16 Ekim tarihine kadar bu sayının 2-3 bin sporcuyu bulması bekleniyor” dedi.
Spor İl Müdürü Metin Kaplan, ziyaretten duyduğunu memnuniyeti dile getirerek organizasyonda emeği geçen herkese başarılar diledi. 
Gran Fondo nedir?
Gran Fondo, Avrupa'dan başlayan ve giderek yayılan bir bisiklet yarışı organizasyonu. Lisanslı ya da lisanssız amatör bisikletçilere açık bu organizasyon ile uzun yol bisiklet yarışları yapılıyor.
İsmi, "Gare di fondo" yani "mesafe yarışları" deyiminden gelen bu yarışlar, çoğunlukla, katılımcıların yaş ve düzeyine göre, aynı parkurda ama farklı mesafe ve zorluk düzeyinde organize ediliyor.
Gran Fondo yarışları, bir spor müsabakası, kültürel bir deneyim ve sosyal sorumluluk hareketi olarak bisiklete binen kitleleri bir araya getiriyor.

YORUM EKLE

banner137

banner138