“Kazandığımız için mutluyuz”

Tarihinde ilk kez Kadınlar Voleybol 1. Liginde mücadele eden Çiftlikköy Belediyespor’da sezona galibiyetle başlamanın sevinci yaşanıyor. Kırmızı Siyahlıların başarısında büyük pay sahibi olan başarılı antrenör Mihrican Deviren, maç boyunca geri dönüş yapacaklarına inandığını dile getirirken ayrıca oyuncularını da kutladı.

“Kazandığımız için mutluyuz”

Sigorta Shop Kadınlar Voleybol 1. Lig A Grubu’nun ilk haftasında sahasında Mehmet Erdem Marmara Akademi ile karşılaşan Çiftlikköy’ün sultanları 2-0 geriye düşmesine karşın oyundan kopmayarak rakibini 3-2 yenmeyi başarmıştı.

 “Voleybolda son düdük çalmadan maç bitmez”

 Çiftlikköy Belediyespor voleybol antrenörü Mihrican Deviren, “İlk iki seti geride kapayınca acaba maçı kaybeder miyiz düşündüm; ancak geri dönüş yapacağımıza inanıyordum. Sporcularım gerçekten üçüncü setten itibaren çok iyi bir geri dönüş yaptılar. Onlara anlattıklarımı sahada en iyi şekilde uyguladılar. Voleybolda orta oyuncu pozisyonundaki sporcu devreye giriyorsa maç kaybetme ihtimaliniz çok düşüktür. Orta oyuncularımızı çok iyi devreye soktuk ve gerçekten galibiyette çok yardımcı oldular. Orta oyuncu devredeyse köşeler de rahatlar. Böylelikle atak yapmaları daha kolay olur. Söylenen oldu. O ilk heyecan ve sahaya çıkış stresini ikinci setten sonra attık. Aslında ilk seti de alabilirdik, ama işte o heyecan karşısında kritik hatalar yapınca ikinci sete de biraz olsun moral bozukluğuyla başladık. Üçüncü set itibariyle de kendi oyunumuzu oynamaya başladık ve neticede sahadan 3-2 galip ayrıldık” dedi.

“Takım olarak çok iyiyiz”

Başarılı bir takım olgusu oluşturduklarını belirten başarılı çalıştırıcı, “Biz iyi bir ekibiz. İyi oynuyoruz ve aslında voleybol oynamayı seviyoruz. Büyük bir disiplinle çalışıyoruz. Rakibimiz de çok tecrübeli bir ekibe sahip. Sultanlar Ligi’nde oyuncuları bulunan bir takım. Antrenörleri zaten her zaman 1. Lig’de istikrarlı bir şekilde kalmış ve kendisini ispatlamış bir arkadaşımız. Bir laf vardır; biz bitti demeden bitmez. Gerçekten öyle oldu ve sahadan zaferle ayrıldık” şeklinde konuştu.

“İnşallah seri galibiyetler alacağız”

Mehmet Erdem Marmara Akademi maçıyla ilgili değerlendirmede bulunan Deviren, “İlk sette çok basit hatalar yaptık. Rakibimiz belki de hiçbir şey yapmadan kazandı desek yanlış olmaz. 9 servis kaçırmışız. Bu önemli istatistik. 9 servis takım kaçıran bir takım 2 farkla seti kaybediyorsa o maç iyi maç demektir. İlk seti almış olsaydık, ikinci set bu kadar kötü olmazdı aslında. Sporcularım artık oyun planımızı öğrendikten sonra artık nereye servis atacaklarını söylememe bile gerek kalmıyor. Bu karşılaşmada da benzer bir olay yaşadık. Bilmediğimiz bir lig. Marmara Akademi çok kapalı kutuydu. Milli takımda bile oyuncuları olan ve genç kadroya sahip, sadece iki ya da üç oyuncusunu tanıyabildiğimiz bir ekibe karşı mücadele sergiledik. Takımı tanıyabilsek belirli bir hedef doğrultusunda oyun anlayışımız olacak. Ancak genç ve kapalı kutu oldukları için iki sette anca çözebildik. Tie-break’te de 3-0 geriye düştük. Normalde antrenörün skor buraya gelmişken mola alması lazım ama bir sayı daha bekledim. Skor 3-1 olduktan sonra da geri dönüşümüz ve kırılma noktası burada başladı. Kazandığımız için mutluyuz ve inşallah seri galibiyetlerle yukarılarda kendimize yer buluruz” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUM EKLE

banner137

banner138