banner149

Komplekste çalışmalar sürüyor

Yalova’nın uzun bir süredir ihtiyaç duyduğu yeni spor salonun inşaat çalışmaları 7 gün 24 saat aralıksız olarak devam ediyor. Yapılacak yeni salon ile birlikte Yalova birçok uluslar arası organizasyona ev sahipliğini yapması bekleniyor.

Komplekste çalışmalar sürüyor

 Yaklaşık olarak 3 ay önce yapımı için hazırlıklarına start verilen 2 bin 500 seyirci kapasiteli spor salonunda zemin çalışmaları devam ediyor. 10 bin metrekare spor salonu ve 5 bin metrekare kapalı tam olimpik yüzme havuzu olmak üzere toplam 15 bin metrekarelik alana inşa edilecek dev spor kompleksi sayesinde Yalova, artık ulusal ve uluslararası müsabakalara da ev sahipliği yapabilecek.

Konuyla ilgili Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nden gelen açıklamada, “Yeni spor salonumuzun inşaatı tüm hızıyla sürüyor. Ekiplerimiz gece gündüz durmadan çalışarak teslim tarihinden önce salonu bitirebilmek için çaba sarf ediyor. Ankara’dan gelen teknik ekibimiz yeni salonumuzun kontrollerini gerçekleştirerek herhangi bir sıkıntının yaşanmaması için gerekli önlemleri alıyor. 8 Ağustos’ta da olimpik yüzme havuzumuzun ihalesi var ve ihale süreci tamamlandıktan sonra havuzumuzun çalışmalarına da başlanacak. Sözleşme süreci 2014 olarak görülüyor ancak teslim tarihinin bir aksilik olmazsa daha erken olmasını bekliyoruz. Şu anda zemin altyapı çalışmalarımız devam ediyor. Fore kazık sistemi ile kapalı spor salonumuzun temel çalışmaları yapılıyor” denildi.

YORUM EKLE

banner137

banner138