Periler Düzce’ye Odaklandı

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’ndeki temsilcimiz Yalova VİP, hafta sonunda aldığı Urla Belediye yenilgisini unutup GCT Düzce maçına odaklandı.

Periler Düzce’ye Odaklandı

Play-Off’a en iyi yerden girmek isteyen Turuncu Sarılılar, 10 Mart Çarşamba günü oynayacağı karşılaşmanın hazırlıklarına ara vermeden başladı. Öte yandan kadın basketbolundaki başarılı temsilcimizde sakatlığı nedeniyle Urla maçını kaçıran Rana Derin’in 3 hafta parkelerden uzak kalacağı öğrenildi.  Çalışmalarını 90. Yıl Spor Salonunda sürdüren VİP’te başantrenör Mert Köprücü, Ukraynalı yıldız Olena Staschchuk’la yakından ilgilendiği görüldü.

“Yalova’yı play-off’a en iyi yerden sokacağız”

VİP Başantrenörü Mert Köprücü,” Hiç beklemediğimiz bir Urla maçı oynadık. Basketbol adına söylenecek çok fazla bir şey yok. 13 dakikada sadece 2 sayı atabildik. Bunun açıklanacak bir tarafı olamaz. Rakibimiz bizden daha çok istedi. O gün sahada istediğimiz oyunla duramadık. Teknik ekip olarak kendimizde sorun buluruz. Bizim yaptığımız hatalar vardır. Bunları düzeltip hemen çift maç haftası Düzce deplasmanına gideceğiz. Onların koçu da burayı iyi bilen ve tanıyan bir koç. Kendisi başarılı birisi. Hem Düzce hem Karşıyaka maçlarından 2’de 2 çıkarmamız lazım. Daha önce kazandığımız Antalya maçı bize ekstra galibiyetti. Ancak o avantaj bu hafta Urla maçında gitti. Onu oradan yemiş olduk. Play-off’a iyi bir yerden girmek istiyorsak; çok önemli haftalarımız var, arka arkaya. Düzce maçıyla da bu galibiyet serisine başlamamız lazım. Takımı 2-3 günde toparlayıp, Çarşamba günü deplasmanda oynayacağımız Düzce maçına yetiştireceğiz. Moralli ve kuvvetli bir şekilde bu karşılaşmaya çıkacağız. İnşallah Yalova’yı play-off’a en iyi yerden sokacağız” diye konuştu.

YORUM EKLE