Yalova’nın Efsanesi Şampiyonları Ağırladı

Termal Belediyesi Kadın Güreş takımı, Dünya Şampiyonu efsane güreşçi Sırrı Acar’ı ofisinde ziyaret edip bilgi ve birikimlerini dinlediler.

Yalova’nın Efsanesi Şampiyonları Ağırladı

2022 yılında başarıdan başarıya koşan sporcular tebrik eden Yalova’nın güreşteki efsanesi Acar, “Türk’ün gücünü kadınlarımız da minderlerde tüm dünyaya gösteriyor” şeklinde konuştu.

“Şampiyonluk ve başarılarla çok mutlu oluyorum”

2022 yılında düzenlenen ulusal ve uluslararası şampiyonalardan madalyalarla dönen Termal Belediyespor Kadın Güreş Takımı sporcuları, Termal’de efsane güreşçi Dünya Şampiyonu Sırrı Acar ile bir araya geldi.

Termal Belediyesporlu kadın güreşçileri kutlayan Acar, “Türk’ün gücünü kadınlarımız da minderlerde tüm dünyaya gösteriyor. Bu yıl girdiğiniz her şampiyonadan büyük başarılarla dündünüz. Sizin başarılarınız beni de çok mutlu ediyor ve gururlandırıyor. Mindere çıktığınızda tüm Türk milletinin desteğinin arkanızda olduğunu hiçbir zaman unutmayın. Ve o minderde koskoca bir milleti temsil ettiğinizin bilinci ile mücadele edin. Ben sizin daha birçok şampiyonlukla milletimizi gururlandıracağınızı biliyorum” dedi.
Bu yıl yapılan Türkiye Şampiyonalarında 2 kez takım halinde şampiyon olan Termal Belediyesporlu kadın güreşçiler Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında da kürsüye çıkmayı bildiler.  Termal Belediyesporlu kadın güreşçiler 4 şampiyonadan 2 Altın, 2 Gümüş, 5 Bronz, genel toplamda 9 madalyayla döndüler.
Termal Belediyespor Kadın Güreş takımı kısa bir aranın ardından 2023 yılında düzenlenecek olan müsabakalar için yeniden çalışmalara start verecek.  

ERDİNÇ BULUN

YORUM EKLE