Akköy Devreye Avantajla Girdi Akköy Devreye Avantajla Girdi

9 takımın bulunduğu ancak Subaşıspor’un sezon öncesi ligden çekildiği Ali Furkan Özkantar 1. Amatör Küme B Grubunda üçüncü hafta heyecanı geride kaldı. Birbirinden nefes kesen maçların ardından 9’şar puanlı Sultaniyespor ile Akköyspor zirveyi paylaştı. Şuana kadar iki maç oynayan Acarspor ise gruptaki tek puansız takım olarak göze çarpıyor.
Üçüncü haftanın açılış karşılaşmasında Çavuşçiftliği Kültürspor ile Demirspor kozlarını Hersekzade Ahmetpaşa Stadyumunda paylaştı. Tam 5 golün atıldığı mücadeleyi Altınova temsilcisi 4-1’lik skorla kazandı.
Amatör Saha-1’de oynanan ve derbi niteliği taşıyan mücadelede Anadoluspor ile Akköyspor karşı karşıya geldi. Gerilimin zaman zaman tırmandığı 90 dakikayı son bölümde bulduğu golle konuk ekip 
2-1 kazanarak yoluna dolu dizgin devam etti.
Amatör Saha-2’de oynanan mücadelede de Sultaniyespor ile Acarspor puan savaşı verdi. Birbirinden güzel gollere sahne olan maçı Çiftlikköy temsilcisi 3-2 kazanıp yoluna kayıpsız devam etti. Çalıca Gençlik’in bay geçtiği bu haftada Doğuşspor ise bu haftayı 3-0’lık hükmen galibiyetle tamamladı.
Ali Furkan Özkantar 1. Amatör Küme B Grubunun dördüncü haftasında Demirspor-Doğuşspor, Acarspor-Çavuşçiftliği Kültürspor, Akköyspor-Çalıca Gençlik maçları oynanacak. Sultaniyespor’un bay geçeceği bu haftayı Anadoluspor hükmen galibiyetle kapatacak.

yalova-subasi-amatör-mac2