Manisa’da 5 Temmuz 2017 tarihinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Karate Antrenörü Murat Eşsiz’in anısına Türkiye Karate Federasyonu’nun destekleriyle Manisa Karate İl Temsilciği ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından karate turnuvası büyük şölene sahne oldu. Organizasyonda 24 ilden, 112 kulüp ve 2100 sporcu tatamiye çıktı. Bu yıl ki turnuvada sporcular Minik, Yıldız, Ümit, Genç ve Büyükler olmak üzere 99 kategoride ter döktü.

Yalovalı sporculardan Ömer Güney Ümit Erkekler 52 kiloda mücadele etti. Başarılı sporcu organizasyonu üçüncülükle tamamladı. Bir diğer sporcumuz Hamza Aydoğan ise güçlü rakiplerinin olduğu 2010 doğumlu erkekler 50 kiloda madalya ararken oda Ömer ağabeyi gibi üçüncü olmayı başardı.

Her iki sporcumuzda bronz madalyayla turnuvayı tamamlarken antrenörleri Mehmet Güney,” Merhum arkadaşımız Murat Eşsiz adına düzenlenen organizasyonda yerimizi aldık. Sporcularımızdan Ömer Güney ve Hamza Aydoğan bronz madalya aldılar. Sporcularımı kutluyor başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

Semt77 Yalovaspor Zirve’de Semt77 Yalovaspor Zirve’de

Taşköprülü Karatecilerden 2 Madalya (1)