Türk tenisinin gelişmekte olan sporcuların mücadele ettiği organizasyonda erkeklerde 36, kızlarda ise 32 olmak üzere toplam 68 tenisçi Yalova Tenis ve Dağcılık Spor Kulübü’nün kortlarına çıktı.

Amatör Küme Termal’de Başladı Amatör Küme Termal’de Başladı

14-17 Eylül tarihleri arasında ki müsabakalarda Yalova’nın yanı sıra İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Samsun, Bursa, Çanakkale, Balıkesir, Ankara, İzmir, Adana, Tekirdağ, Kahramanmaraş, Hatay, Zonguldak, Düzce ve Edirne’den sporcular mücadele etti. İlimizde düzenlenen Ulusal 12 Yaş Hafta Sonu Tenis Turnuvası’nın başhakemliğini Ramazan Oğuz Azkara üstlenirken, gözlem hakemi olarak Kadir Berk Kafkaslı ve Ozan Turhan görev yaptı.

Nefes kesen müsabakaların ardından tek erkekler müsabakalarının birincisi İstanbul/Anadolu’dan Arslan Ghaffari olurken, ikinciliği ise Ankara’dan Ferman Ali Kaplan kazandı. Tek kadınlarda ise şampiyonluk İstanbul/Anadolu’dan Zeynep Sultan Kılan’ın oldu. İkinciliği ise Enka Spor Kulübü sporcusu Derin Özgüner kazandı.

Dereceye giren sporculara kupa ve madalyalarını Spor Şube Müdürü Ertan Arabacı ve tenis antrenörü Mustafa Terzi takdim etti.

Tenis Şöleni Sona Erdi (2)