Yalova Emniyet Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Büro Amirliği (BÖF) tarafından terör örgütlerinin eleman temin etmelerinin engellenmesi, örgüt mensuplarının teslim olmalarının sağlanması, terörizm ve terör örgütleri konusunda toplumda farkındalık oluşturulması, şiddete varan aşırılıkların önlenmesi amacıyla “Bilgilendirme Faaliyetleri”, “Sosyal Faaliyetler” ve “Ailelerle Yürütülen Çalışmalar” olmak üzere üç ana başlıkta “Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri” (BÖF) yürütüyor.

İl Emniyet’ten 21 Olaya Müdahale! İl Emniyet’ten 21 Olaya Müdahale!

120 Vatandaş Bilgilendirildi

Bu kapsamda “Terörü Hep Birlikte Durdurabiliriz” Projesi kapsamında Yalova genelinde bulunan 50 esnaf ziyaret edilerek terör örgütleri konusunda toplumda farkındalık oluşturulması, terörle mücadelede halk desteğinin önemi gibi konularda halkımızı bilgilendirerek; toplamda 120 kişiye ulaşılmıştır. Proje kapsamında esnaflarımıza çeşitli hediyeler verildi.

Yalova Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Büro Amirliğince Terör örgütlerinin zararlı faaliyetlerine karşı koruma amacıyla stant, konferans, sosyal ve kültürel etkinliklerin aralıksız devam edeceğini açıkladı.

yalova-il-emniyet-mudurluk-teror-mucadele-egitim-farkindalik-esnaf (2)yalova-il-emniyet-mudurluk-teror-mucadele-egitim-farkindalik-esnaf (1)

Editör: Arda Yavuz