TKBL’de 25. Hafta Sona Erdi TKBL’de 25. Hafta Sona Erdi

yalova-vip-kadin-basketbol-tkbl-sezon-hafta (1)-119. haftası geride kalan ligde liderlik el değiştirmezken 18 galibiyeti bulunan Zonguldakspor Basket 67 zirvedeki yerini korudu. Karadeniz ekibini 17’şer galibiyetle YTR Gayrimenkul Bodrum Basketbol ve Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor yakından takip ediyor. Küme düşme hattında 5 galibiyetle Tourism X Boğaziçi Basketbol ile 4 galibiyeti bulunan Aslan Yol Burhaniye Belediyespor yer almayı sürdürdü. 10. Yenilgisin almasına karşın Turuncu Sarılı temsilcimiz Play-Off potasında kendine yer bulmayı başardı.
yalova-vip-kadin-basketbol-tkbl-sezon-hafta (1)Bu haftanın açılış maçında Emlak Konut Gelişim’e konuk olan şampiyonluk adayı Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor evine 75-54’lük galibiyetle döndü. Danilo’s Pizza Bursa Antspor evinde YTR Gayrimenkul Bodrum Basketbol’la karşılaşırken mücadeleyi Muğla temsilcisi 63-60 kazandı. 
ÇBK Gelişim-Lidya Garden City Turgutlu Belediyespor mücadelesinde gülen taraf 57-54’lük skorla konuk ekip oldu.
Yeniden çıkış arayan 01 Adana Basketbol evinde Çerkezköy Belediyesi’ni 87-67 devirdi. HDI Sigorta Yalova VİP ise evinde son topu kullanamadığı karşılaşmada Fenerbahçe Alagöz Holding Gelişim’e 61-60 boyun eğdi. Bu haftanın en kritik maçında Tourism X Boğaziçi Basketbol konuk ettiği Urla Belediyesi’ni 69-68 yenerek adeta nefes aldı. 19. Haftanın kapanış maçında ise Aslan Yol Burhaniye Belediyespor’a konuk olan lider Zonguldakspor Basket 67 evine 76-59’luk galibiyetle döndü. TKBL’de 20. Hafta maçları 23 ve 24 Ocak 2024 tarihleri arasında oynanacak.

yalova-vip-kadin-basketbol-tkbl-sezon-hafta (2)

Editör: Arda Yavuz