Alınan bilgiye göre, Yalova Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 3 ay önce Çınarcık ilçesinde C.T.'ye ait otomobilin kundaklanması üzerine başlattığı soruşturmada, olayı bir suç örgütünün işlediğini belirledi.
Yalova-Çınarcık karayolu kent güvenlik sistemi kameralarının yanı sıra kundaklamanın olduğu bölgedeki iş yerlerine ait 150 kameradan elde edilen 100 saatlik görüntüyü inceleyen polis, suç örgütüne yönelik düzenlediği operasyonda, aralarında kamu görevlisinin de bulunduğu 7 kişiyi gözaltına almış, mahkemeye çıkartılan zanlılardan E.İ., Y.B. ve F.A. tutuklanmıştı.
Operasyonda E.İ.’nin ikameti ve dağ evinde 1 kilo 39 gram esrar, 32 kilo 400 gram Hint keneviri ele geçirilmişti. Yapılan diğer aramalarda 5 ruhsatsız tabanca, 170 fişek de ele geçirildi.

Uyuşturucu ele geçirilen evde şaşırtan plaket


Öte yandan, tutuklanan E.İ.'nin evinde ele geçirilen uyuşturucuların yanı sıra, bir spor kulübü derneği tarafından verilen plaket de dikkati çekti. Plakette, "Düzenlemiş olduğumuz kimsesiz ve gençleri kötü alışkanlıklardan uzak durması için düzenlenen etkinliğimize desteklerinden dolayı teşekkür ederiz" yazısı görenleri şaşırttı.

Bakan Yerlikaya: “Kaçak akaryakıta el koyduk, vergi kaybı engelledik" Bakan Yerlikaya: “Kaçak akaryakıta el koyduk, vergi kaybı engelledik"

(İHA)

Yalova-emniyet-kacacilik-organize-sube-uyusturucu-plaket6Yalova-emniyet-kacacilik-organize-sube-uyusturucu-plaket5Yalova-emniyet-kacacilik-organize-sube-uyusturucu-plaket4Yalova-emniyet-kacacilik-organize-sube-uyusturucu-plaket3