Sevda Türküsev, Medya-Aile Toplumunu Ele Alacak Sevda Türküsev, Medya-Aile Toplumunu Ele Alacak

yalova-belediye-baskan-youtube-twitch-yayinci-konusma (1)Yalova Belediyesi’nin Yürüyen Köşk Kültür ve Sanat Programı kapsamında düzenlenen söyleşide; Youtuber ve Twitch yayıncısı Sertaç Güngör, çocuk ve genç takipçileri ile bir araya geldi. Söyleşi programına çocuklar, aileleriyle birlikte yoğun ilgi gösterdi. Güngör konuşmasında, tablet ve bilgisayarın verimli kullanımı, çocukların internet ortamındaki zararlı içeriklerden korunması gibi konularda önemli açıklamalar yaparak, ailelere tavsiyelerde bulundu. Çocukların, YouTube ve diğer internet mecralarındaki zararlı içeriklerden korunması için içerik ürettiğini belirten ünlü YouTuber, kardeşlerine internette çok fazla zaman geçirmeden eğitim ve öğretim hayatlarına daha fazla odaklanarak Türkiye’ye daha büyük hizmetler sunabileceklerini ifade etti.
yalova-belediye-baskan-youtube-twitch-yayinci-konusma (3)Sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiği boykot çağrılarıyla da tanınan Sertaç Abi, söyleşide işgalci terör devleti İsrail’in Gazze’deki Müslümanlara yönelik gerçekleştirdiği dini ve etnik soykırım, zorla yerinden etme, ablukalar ve boykot meselelerine de değindi. Gazze’de yaşanan zulme karşı İsrail’e destek veren firma ve şirketlerin ürünlerinin boykot edilmesinin çok önemli olduğunu vurgulayarak boykotun devam etmesi gerektiğini belirtti.
Program sonunda sahneye çıkan Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, katılımlarından dolayı Sertaç Güngör’e ve hemşehrilerine teşekkür etti. Programın sonunda Sertaç Güngör’ün katılımcılarla tek tek buluşarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

yalova-belediye-baskan-youtube-twitch-yayinci-konusma (4)

Editör: Arda Yavuz