Binicioğlu’ndan Başkan Gürel’e Hayırlı Olsun Ziyareti Binicioğlu’ndan Başkan Gürel’e Hayırlı Olsun Ziyareti

Havaların ısınmasıyla birlikte özellikle gece ısısının yükselmesi ile üremeleri hızlanan sinek, sivrisinek gibi haşereler ve larvalara karşı yapılan ilaçlama çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. İlaçlama çalışmalarını yürüten Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, şehrin her mahallesinin haftada en az 2 kez ilaçlanmasını sağlıyor. Araçların arka bölümünde yer alan özel püskürtme makinesi olan ve ULV olarak adlandırılan araçlarla, dere kenarları ve ağaçlar ilaçlanıyor. Aynı zamanda ekipler, mazgallar, rögarlar, çöp konteynerleri ve sulak alanlarda da ilaçlama çalışmasına devam ediyor.

Yalova Belediye Veteriner Isler Vektor Ilaclama Sinek (3)Alan Taraması Yapılıyor

Yalova Belediyesi vektörle mücadele ekipleri durgun sularda üreyen sivrisineklere karşı düzenli olarak alan taraması çalışmaları yürütüyor. Gelen talep ve şikâyetlerin çözümü için adrese yönelik alan taraması yapan ekipler, sivrisinek üreme kaynaklarının fosseptikler, kap-kacaklar, saksı tabakları, suluklar, su biriktirme kapları, süs havuzları gibi yerler olduğunu tespit ederek vatandaşları bilgilendiriyor.

Yalova Belediye Veteriner Isler Vektor Ilaclama Sinek (5)Larvasit Uygulaması

Bahar ayında üreme alanlarının ve sivrisinek yoğunluğunun artması sebebiyle gündüz larva mücadelesine hız verildi. Yapılan çalışmalarla; sivrisinek ve karasinekleri uçkun hale gelmeden kaynağında henüz larva halindeyken kontrol altına almak amaçlanıyor. Bu uygulamalarda insana ve çevreye zarar vermeyen sadece hedef canlıya etki edecek biyolojik larvasit kullanımı yapılıyor.

Yalova Belediye Veteriner Isler Vektor Ilaclama Sinek (4)Yalova Belediye Veteriner Isler Vektor Ilaclama Sinek (5)Yalova Belediye Veteriner Isler Vektor Ilaclama Sinek (1)

Editör: Arda Yavuz