Yalova Üniversitesi, her akademik yılın ilk haftası düzenlenen ve yeni öğrencilerin üniversite hayatına daha kolay uyum sağlamalarını hedefleyen bir haftalık 'Öğrenci Oryantasyon Programı'na başladı. 2-6 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleşen bu programlar kapsamında, yeni öğrencilere üniversite yaşamı, kampüs ve şehir hakkında önemli bilgiler sunuluyor.

Değişim Hareketle Başlar Değişim Hareketle Başlar

Yalova Üniversitesi yönetimi, program boyunca tüm Fakülte ve Meslek Yüksekokullarını ayrı ayrı ziyaret ederek öğrencilere 'Öğrenci Oryantasyon Programı' düzenliyor. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Termal Meslek Yüksekokulu, Çınarcık Meslek Yüksekokulu, Yalova Meslek Yüksekokulu, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Armutlu Meslek Yüksekokulu ve Altınova Meslek Yüksekokulu ile toplamda 7 Fakülte ve 5 Meslek Yüksekokulu için Öğrenci Oryantasyon Programı düzenleniyor.

Programlar sırasında öğrencilere Yalova Üniversitesi hakkında hem akademik hem de sosyal faaliyetlerle ilgili gerekli bilgiler sunuldu. Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Senay Yürür Karslıoğlu, öğrencilere "Artık siz de Yalova Üniversitesi Kimliği taşıyorsunuz, hepiniz ailemize hoş geldiniz" diyerek başarılar diledi.

Öğrenci Oryantasyon programı, Yalova Üniversitesinin temel ve akademik bilgilerini içeren sunumlarla başladı. Kariyer Merkezi Cumhurbaşkanlığı Ulusal Staj Programı, Yetenek Kapısı ve Kariyer Kapısı gibi imkanlarla ilgili bilgiler verirken Dış İlişkiler Koordinatörlüğü de Erasmus, Farabi ve Mevlâna öğrenci değişim programlarından bahsetti. Ayrıca, üniversitenin sosyal faaliyetleri hakkında bilgi veren sunumlar da gerçekleştirildi. Yalova Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Umut Berkay Polat da öğrencilere hoş geldin diyerek, üniversitenin gelişimine katkıda bulunacak tüm önerilere açık olduklarını belirtti.

Yalova-Üniversite-Oryantasyon6Yalova-Üniversite-Oryantasyon4Yalova-Üniversite-Oryantasyon5Yalova-Üniversite-Oryantasyon2