Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Hemşireler Haftası nedeniyle “Hemşirelerimiz Geleceğimizdir” temalı program yapıldı. Programa İl sağlık müdürü Uzm. Dr. Osman Karakuş, Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Vefik Arıca Hastane Başhekimi Doç. Dr. Hasan Ergenç, Yalova Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Yıldız, Hemşirelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Rabia Hacıhasanoğlu Aşılar, Öğretim Üyeleri, hemşireler ve hemşirelik öğrencileri katıldı.

Yalova Hemsireler Hafta Kutlama Hastane Il Salil Mudur Bashekim Dekan (2)Açılış konuşmasında Hemşire kelimesinin anlamına ve Hemşirelerimizin bizler için çok önemli olduklarına vurgu yapan İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Osman Karakuş’un ardından Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Vefik Arıca, Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hasan Ergenç ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Zeynep Çağlayan tarafından açılış konuşmaları gerçekleştirildi.

Uzmanından ‘havuz yerine deniz tercih edin' uyarısı Uzmanından ‘havuz yerine deniz tercih edin' uyarısı

Yalova Hemsireler Hafta Kutlama Hastane Il Salil Mudur Bashekim Dekan (1)Hemşire Sıdıka Karabıyık tarafından “Hemşireliğin Tarihçesi”, Hemşire Şenay Turaç İnce tarafından “Günümüzde Hemşirelik”, Hemşire Oktay Uysal Tarafından “Hemşireliğin Geleceği” ve Yalova Üniversitesi Hemşirelik Esasları Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Şeyda Can tarafından Hemşirelik Uygulamalarında Yurt Dışı Deneyimleri (Finlandiya Örneği), konulu sunumlar ile birlikte “Tarihten Bu Güne Hemşire Kıyafetleri” mini sunumu gerçekleştirildi.

Yalova Hemsireler Hafta Kutlama Hastane Il Salil Mudur Bashekim Dekan (4)Program sonunda konuşmacılara ve Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesinden emekli olan Hemşirelere  teşekkür belgeleri takdim edilip  Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi çalışanları tarafından müzik dinletisi gerçekleştirildi.

Yalova Hemsireler Hafta Kutlama Hastane Il Salil Mudur Bashekim Dekan (6)Yalova Hemsireler Hafta Kutlama Hastane Il Salil Mudur Bashekim Dekan (3)

Editör: Arda Yavuz