Yeşilova Çanakkale’de Galibiyeti Hedefliyor Yeşilova Çanakkale’de Galibiyeti Hedefliyor

Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenen organizasyonda Yalovalı bisikletçilerden Zeynep Bayram iki altın, Elif Keklik iki gümüş, Emine Irmak Sezer’de iki gümüş madalya kazandı. Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor kulübü bisiklet takımı da U15 genel klasmanda birincilik aldı.

Türkiye Kupası 4. Etap Puanlı yol yarışları, 30 Eylül-1 Ekim 2023 tarihleri arasında Antalya'da düzenlendi.

Büyük heyecana sahne olan müsabakalara Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü’nün bisikletçileri adeta damga vurdu. 2 gün süren yarışmalarda Yalova adına yarışan sporcular 2 altın ve 4 gümüş madalya kazandı.

U15 kategorisinde yarışan Zeynep Bayram hem yol yarışmasında hem de kriteryumda şampiyonluğu kazandı. Takım arkadaşı Elif Keklik ise her iki kategoride de ikinciliği elde etti. U17 kategorisinde pedal basan bir diğer Yalovalı sporcu Emine Irmak sezer hem yol yarışında hem de kriteryum kategorisinde ikinci sırayı elde etti. Bu başarıların yanı sıra Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü U15 takım genel klasmanda şampiyonluğu kazandı.

Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürü Salih Kılıç,” Bu muhteşem başarılar, Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü bisiklet takımının azimli çalışmasının ve yeteneklerinin bir yansımasıdır. Tüm sporcularımızı bu büyük zaferleri için tebrik ediyor ve gelecek yarışlarda da başarılar diliyoruz. Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor kulübü Bisiklet Takımı, Yalova ilini gururlandırmaya devam ediyor. Türk sporunun umut veren yıldızları olarak ilerlemeye devam ediyorlar” diye konuştu.

yalova-bisiklet-madalya-spor (2)yalova-bisiklet-madalya-spor (1)