Bisiklet Türkiye Kupası 3. Etap Yarışları, Denizli'nin ev sahipliğinde gerçekleşti. 42 ilden 365 sporcunun katılımıyla, Dünya Mirası Pamukkale'de yapılan yarışmalar sonunda düzenlenen törenle dereceye giren yarışçılara ödülleri takdim edildi. Yalovalı sporcular ise yarışmalara damga vurarak 2 altın, 2 gümüş ve bir de ikincilik kupasını kazandı.
Türkiye Kupası 3. Etap Puanlı Yol Yarışlarında 365 sporcu en iyi dereceyi alabilmek için mücadele etti. Denizli Gençlik Spor İl Müdürlüğü organizasyonunda ve Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenen yarışlarda ilk start 04 Mayıs Cumartesi günü saat 09.00’da U12 Minikler kategorisinde verildi. Ardından sırasıyla gerçekleşen U15, U17, U19 ve Büyük Kadınlar kategorisindeki yarışlarla ilk gün müsabakaları tamamlandı. Bisiklet Türkiye Kupasının ikinci günü olan 05 Mayıs 2024 Pazar günü saat 09:30’da Büyük Kadın, U19 Kadın ve U17 Erkek kategorilerinde 9 km tırmanma yarışları ile devam etti.
Yalova Denizli Turkiye Bisiklet Kupa Basari Madalya (4)İlk günkü yarışmalarda Yalova İl Spor Müdürlüğü Spor Kulübü’nden Zeynep Bayram U17 kategorisinde şampiyon olurken, U15 kategorisinde mücadele eden Duru Koçak performansıyla ikincilik kazandı.
Yalova genç iki bisikletçi ikinci günde de U17 ve U15 kategorilerinde aynı dereceleri elde ederek organizasyonda göz doldurdu. 
Yalova İl Spor Müdürlüğü Spor Kulübü ayrıca U17 Kadınlar kategorisinde takım olarak ikincilik kupasını müzesine götürmeyi başardı. 
Bisiklet Türkiye Kupası 3. Etap Yarışlarında, doğa harikası Pamukkale’de iki gün süren heyecanlı yarışmaların sonunda dereceye giren sporcular, kupa ve madalyalarını almak için kürsüye çıktı. Pamukkale Koca Çukur’da düzenlenen törende; bireysel ve takımlar kategorisindeki farklı yaş gruplarında dereceye giren sporculara ödülleri, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman ile federasyon yetkilileri tarafından takdim edildi.

Şampiyon Sevincini Armutlu’da Yaşadı Şampiyon Sevincini Armutlu’da Yaşadı

Yalova Denizli Turkiye Bisiklet Kupa Basari Madalya (6)Yalova Denizli Turkiye Bisiklet Kupa Basari Madalya (5)Yalova Denizli Turkiye Bisiklet Kupa Basari Madalya (2)Yalova Denizli Turkiye Bisiklet Kupa Basari Madalya (1)

Editör: Arda Yavuz