Masa Tenisi A Milli takımında yer alan sporcularımız Ece Haraç, İbrahim Gündüz, Ziver Gündüz ve Tugay Şirzat Yılmaz Bulgaristan’da yapılan 48. Büyükler Balkan Şampiyonası’na damga vurdu. Bu yıl 48.’si gerçekleştirilen Büyükler Balkan Şampiyonası, 2-6 Eylül tarihleri arasında Bulgaristan’ın Albena kentinde organize edildi.
İlk olarak takımlar müsabakalarında raketlerimiz ter döktü. İbrahim ve Ziver Gündüz kardeşlerin yer aldığı erkek Milli takımımız Sırbistan, Romanya ve Arnavutluk’un yer aldığı grubu 2 galibiyetle ikinci sırada bitirdi.İbrahim ve Ziver’in arkadaşları çeyrek finalde Bosna-Hersek engelini 3-0’la geçti. Yarı finalde ise Yunanistan’a 3-2 mağlup olan erkek Milli takımımız üçüncülük maçında Sırbistan’a 3-1 mağlup olarak dördüncü oldu. Yalovalı sporcu Ece Haraç’ın yanı sıra Özge Yılmaz, Simay Kulakçeken ve Büşra Demir’den oluşan kadın Milli takımımız Bulgaristan, Sırbistan ve Arnavutluk’la aynı grupta yer alırken 3’de 3 yaparak zirvede yer aldı. Kosova’yı çeyrek finalde 3-0’la geçen Ece ve arkadaşları yarı finalde Sırbistan karşısında zorlanmasına karşın 3-2 galip geldi. Finalde ise rakibimiz Romanya olurken sporcularımız rakibine 3-0 mağlup olurken ikinci oldu.
Takım maçlarının ardından ferdi müsabakalara geçildi. İki Yalovalı sporcu Ece Haraç-İbrahim Gündüz ikilisi karışık çiftler müsabakalarını şampiyon olarak tamamladı. Tek erkeklerde ter döken Yalovalı sporculardan İbrahim Gündüz finalde Sırp rakibi Aleksa Gacev’i 4-0 mağlup ederek birinci oldu. Çift kadınlar kategorisinde Özge Yılmaz ile birlikte raket sallayan Ece Haraç Balkan ikincisi olma başarısı gösterdi. 
Çift erkeklerde ise İbrahim ve Ziver Gündüz kardeşler bu kategoriyi ikinci sırada tamamlayarak gümüş madalyanın sahibi oldular. Tek kadınlarda ise Özge Yılmaz Balkan üçüncüsü olarak organizasyonu tamamladı.

TOFAŞ’tan Yalovalı Basketbol Efsanesine Teşekkür TOFAŞ’tan Yalovalı Basketbol Efsanesine Teşekkür

Yalovalı Sporcular Balkan Şampiyonasına Damga Vurdu5Yalovalı Sporcular Balkan Şampiyonasına Damga Vurdu6Yalovalı Sporcular Balkan Şampiyonasına Damga Vurdu4Yalovalı Sporcular Balkan Şampiyonasına Damga Vurdu2Yalovalı Sporcular Balkan Şampiyonasına Damga Vurdu3Yalovalı Sporcular Balkan Şampiyonasına Damga Vurdu