Bidar, En İyi Uyarlama Şarkı Kategorisinde Aday! Bidar, En İyi Uyarlama Şarkı Kategorisinde Aday!

Çocuk edebiyatına gönül vermiş ve aynı zamanda aktif şekilde yazarlık yapan Şermin Yaşar, ‘ Kelimenin Yolculuğu’ başlıklı söyleşisiyle Yalovalıları bilgi dolu bir muhabbetle buluşturdu. Yaşar, etkinlikte kelimelerin bilinmeyen ya da yanlış bilinen yönlerine vurgu yaptı.

Yalova Belediye Kultur Sanat Sermin Yasar Soylesi Kelimelerin Gucu (4)Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde saat 20:00’da başlayan programa yetişkinlere çocukları da eşlik etti. Şermin Yaşar, etkinliğe çocukların katılım göstermesinin mutluluğunu yaşadı. Yaşar, kelimenin evrimini ve gücünü vurgulayarak, kendi yazım süreci hakkında da bilgi verdi. Edebiyatsever konuklar, gece boyunca Şermin Yaşar’ın kitaplarını yazma sürecine dair bilgi edinirken, aynı zamanda edebiyatın toplumsal etkilerini de dinlediler. Akabinde çocuklar Şermin Yaşar’ın kaleme aldığı kitapları imzalattılar ve anı fotoğrafı çekildiler.

Yalova Belediye Kultur Sanat Sermin Yasar Soylesi Kelimelerin Gucu (3)Programın sonunda Yalova Belediyesi Başkan Yardımcısı Ahmet Sarıduman, Şermin Yaşar’a plaket ve çiçek takdiminde bulundu.

Yalova Belediye Kultur Sanat Sermin Yasar Soylesi Kelimelerin Gucu (1)

Editör: Arda Yavuz