90. Yıl Spor Salonunda ki ilk antrenmanda başantrenör Ömer Petorak adeta oyuncularının pestilini çıkarttı.  Bu sezon Kadınlar Federasyon Kupası’nın oynanmayacak olmasından dolayı Turuncu Sarılılar lige odaklı çalışmalarına başlamış oldu.

“Şehrin zorlukları transferi de geciktiriyor”

Minik Yıldız Hamza Efe Beşiktaş’la Antrenmanlara Çıkacak Minik Yıldız Hamza Efe Beşiktaş’la Antrenmanlara Çıkacak

Yalova VIP’in başarılı çalıştırıcısı Ömer Petorak, “Transfere ve yeni sezon hazırlıklarına biraz geç başladık. Bu birazda Yalova’nın şartları ile ilgili. Çünkü kolay kolay kiralık ev bulunmuyor. Başkanımız Haziran ayından itibaren uğraşıyor fakat özellikle yaz döneminde turistlerin gelmesiyle birlikte Yalova’da kiralık ev bulmak zorlaşıyor. Ancak bu tarihlere denk getirebildik. Tabii ki bizim için biraz dezavantaj. Takımın toparlanması, az hazırlık maçı yapmak durumunda kalacağız. Bu gibi birtakım sıkıntılar olacak ama mümkün mertebe en kısa sürede toparlanıp lige hazır olmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

“Bu sezonki hedefimiz hafta hafta maçı kazanmak”

Takımın yeni sezon hedeflerinden de bahseden Petorak, “Takımımızın bu sezon ki hedefi oynayacağımız maçı kazanmak. Play Off’ta oluruz, şampiyon oluruz ya da ligin sonunda oluruz. Buralarla hiç ilgilenmiyorum. O hafta kiminle oynuyorsak hedefimiz o maçı kazanmak. Şu anda 11 oyuncumuz var. 1 veya 2 transfer daha duruma göre bakarak yapabilirsek yapacağız” dedi.

“Kaptan Nazlı’dan genç oyunculara tavsiye”

Yalova VİP’in tecrübeli kaptanı Nazlı Güler, “Bu sene bizim takımımız birazcık genç. Tabii ki Aslı ve ben çok tecrübeliyiz. Yabancı oyuncumuzda genç. Bence şöyle bir takım izleyeceğiz. Çok aç arkadaşlar var ve kendilerini ispat etmek için buraya geldiler. Bunun nedenle çok savunma yapan bir takım olacağız gibi hissediyorum. Çünkü basketbolun en önemli özelliği savunma. Ne kadar mücadeleci ve savunmacı olursanız o kadar çok maç kazanırsınız. Bence o yönümüz ortaya çıkacak. Süper Lig’i hedefleyen çok kişi var bu takımda. Ama Süper Lig’e sayı atarak oralarda olamayacaklarını çok iyi biliyorlar. Çünkü yabancı kontenjanından dolayı Türklerin rolü bir tık daha geride planda kalıyor. O yüzden çok savunma yapan, çok koşan ve dinamik seyri güzel bir takım olacak. Bunun yanında da çok hatalar yapacağımız aşikar. Genç ve tecrübesizler. Bizde orada devreye gireceğiz. İnşallah bu adaptasyon sürecini çok çabuk atlatırız. Seyri güzel ve galibiyetlerle dolu bir sezon olur” diye konuştu.

“İşlerini severek yapsınlar”

Kariyeri boyunca birçok önemli takımda oynayan Nazlı Güler, “Kadın basketbol ligine olan ilgili bizim için çok önemli. Beni rol model alan gençlere öncelikle teşekkür ediyorum. Çoğu genç arkadaşım gelip senin yaşında senin gibi olmak istiyoruz diyorlar. Bende hepsine benim yaşımda benim gibi olmayın, benden daha iyi olun diyorum. Mental ve fiziksel olarak bu yapım yaklaşık 10 senedir böyle. Keşke daha önce bazı şeylerin farkına varabilseydim. Şimdi gençler çok daha şanslı. Çünkü her şey değişti. Biz eskiden sadece vücut olarak sağlıklı olalım diye düşünürken, şimdi mental sağlığımızı da önem veriyoruz. Kendimizi nasıl geliştirebiliriz bunlara dikkat ediyoruz. En büyük tavsiyem işlerini severek yapmaları. Çünkü basketbol öyle bir meslek ki çok yetenekli olabilirsiniz ama ayaklarınız geri geri gidiyorsa ve onu sevmiyorsanız çok uzun süre devam edemeyebilirsiniz. Benden çok daha yaşı küçük olan sporcu arkadaşlarım ne yazık ki bırakmak zorunda kalıyor. Ben herkese güzel örnek olmak için uğraşıyorum. Genelde salona ilk gelen ve en son ben çıkıyorum. Yardımcı olmamı isterlerse her konuda gençlere kapım açık. En önemli tavsiyem işlerini severek yapmaları ve hiçbir zaman vazgeçmemeleri” diyerek sözlerini noktaladı.

YALOVA VIP İLK ANTRENMANI İÇİN PARKEYE ÇIKTI (9)YALOVA VIP İLK ANTRENMANI İÇİN PARKEYE ÇIKTI (7)YALOVA VIP İLK ANTRENMANI İÇİN PARKEYE ÇIKTI (5)YALOVA VIP İLK ANTRENMANI İÇİN PARKEYE ÇIKTI (4)YALOVA VIP İLK ANTRENMANI İÇİN PARKEYE ÇIKTI (1)