5 Bin 575 Metre Kanalizasyon Hattı Tamamlandı

Yalova Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, geçtiğimiz 2020 yılı içerisinde toplam 5 bin 575 metre kanalizasyon altyapı çalışmasını tamamladı.

5 Bin 575 Metre Kanalizasyon Hattı Tamamlandı

Kanalizasyon alt yapı çalışmalarının yanı sıra 4 bin 530 metre yağmursuyu, 2 bin metre içme suyu, 2 bin metre kanalizasyon ve yağmursuyu altyapı görüntüleme işlemleri ise 2020 yılı içerisinde başarıyla gerçekleştirildi.

5 bin 575 metre uzunluğunda kanalizasyon alt yapı çalışmasını toplam 35 noktada (cadde, sokak, kavşak vb.) tamamlayan Yalova Belediyesi ekipleri ayrıca kanal tıkanıklığı, kanalizasyon bakım ve onarımı, hat bağlantısı, hat yenileme, çökme, onarım, kuyu çekimi ve incelemelerle birlikte toplam 7 bin 589 talep ve şikayeti ise çözüme kavuşturdu. Bununla birlikte Su Patlağı, Arıza, Hat Bağlama, Hat Yenileme Talebi ve Su Hattı incelemeleri dahilinde ise toplam 2 bin 610 talep ve şikayet Yalova Belediyesi ekipleri, tarafından değerlendirilerek kısa sürede bakım ve onarımları yapıldı.

4 Bin 530 Metre Yağmur Suyu Hattı Tamamlandı

Vatandaşların talepleri doğrultusunda 90 inceleme, 135 bakım, onarım ve yağmur suyu gider bağlantı durumu uygunluk raporuyla birlikte toplam 345 işlem gerçekleştirildi. Bu çalışmaların yanı sıra cadde, sokak ve çeşitli lokasyonlarda toplam 4 bin 530 metre yağmur suyu hattının ise çalışması tamamlandı.

Yalova Belediyesi ekipleri tarafından 2020 yılında belirlenen program çerçevesinde içme suyu altyapı çalışmalarını aynı yıl içinde tamamlandı. Kirazlı Sanayi Sitesi, 157. Sokak, Özden Mahallesi, Safran Yolu, Vatan Caddesi, Karatepe Mevkii, Dik Sokak, Akdeniz Caddesi, Aydoğan Caddesi, Barbaros Sokak, Kirazlı Sanayi Sitesi Giriş Mevkii, Sümbül Sokak, Şeker Sokak ve Termal Yolu olmak üzere toplamda 2 bin metre içme suyu hattı yapıldı.

 Baca Kapakları Temizlendi Ve Yağmursuyu Mazgalları Temizlendi

Rasim Koçal Caddesi, İstanbul Caddesi, Şahin Sokak, Girne Caddesi, Şehit Ömer Faydalı Caddesi, Liman Sokak, Beyazıt Caddelerinde 2020 yılı kapsamında Yalova Belediyesi ekipleri tarafından 350 adet kanalizasyon baca kapağı ile yağmursuyu mazgalı yükseltilmesi, bakım ve onarım işi tamamlandı.

Kanalizasyon Ve Alt Yapı Temizliği Yapıldı

Daha önceden tespit edilen sorun teşkil eden noktalarda Yalova Belediyesi ekipleri tarafından 5 bin metre kanalizasyon ve yağmur suyu (Kutu Kanal/Beton Boru) temizliği yapıldı. Çalışma yapılan güzergahlar; Marmara Caddesi (beton boru), Kazımiye Sokak (beton boru), Doğan Sokak (beton boru), Atatürk Bulvarı (Beton Boru), Yalı Caddesi (beton boru), Sefabey Caddesi (beton boru), Fatih Caddesi (beton boru), Kıbrıs Sokak (kutu kanal), Şehit Ömer Faydalı Caddesi (kutu kanal)

Donanımlı Cihazlarla Sorunlar Bulundu

Yalova Belediyesi ekipleri tarafından, Şehit Ömer Faydalı Caddesi, Doğan Sokak, Yalı Caddesi, Tekin Sokak, Atatürk Bulvarı (İzmit Yan Yol), Marmara Caddesi ve Yalı Caddesinde toplam 2 bin metre son teknoloji görüntüleme cihazlarla kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarının görüntülenmesi gerçekleştirildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2021, 01:54
YORUM EKLE