Çınarcık Belediyesi’nde Deprem Tatbikatı

Yalova İl Afet Müdahale Planı çerçevesinde Çınarcık Belediyesi’nde düzenlenen deprem tatbikatı hareketli görüntülere sahne oldu.

Çınarcık Belediyesi’nde Deprem Tatbikatı

Senaryo gereği yaşanan depremde, belediye binasında görev yapan personeller, Çınarcık Belediye Başkanımız Numan Soyer’le birlikte bina bahçesine en kısa zamanda toparlandılar.

Deprem Sonrası Hızlı Tahliye

Çınarcık Belediye binasında yapılan acil durum tahliye tatbikatına belediye binasında görev yapan tüm belediye çalışanları katıldı. Yapılan tatbikat ile belediye hizmet binasında bulunan personel, ilk anda çök-kapan vaziyeti alarak deprem anını atlattıktan sonra yaklaşık 5 dakika içerisinde binayı tahliye etti. Belediye binası önündeki boş bir alanda toplanmasıyla deprem tatbikatı başarıyla tamamlanmış oldu. Tatbikatın başarılı geçtiğini ifade eden Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, “Tatbikatın başarılı geçmesi sevindirici. Her kurumda olduğu gibi Çınarcık Belediyesi’nde de tahliye ve ilk yardım konusunda görevli personellerimiz var. Binamızın tahliye süresi gayet iyiydi. Rabbim büyük bir afetten bizleri korusun ama böyle bir durum yaşanırsa da hazırlıklı olmak adına elimizden geleni yapmamız lazım” diye konuştu.

YORUM EKLE