Türkiye Federasyonu bu sezonla ilgili olarak Kura çekimi esnasında takım sayısı fazla olduğu için alışılagelmişin dışında bir uygulamaya gittiği öne sürülüyor. Bu kapsamda ilk tur eşleşmelerinde takım sayısı fazla çıkınca Hakkarispor ve 12 Bingölspor kura çekilerek turnuvanın dışında bırakıldığı belirtiliyor.
Ancak TFF’nin kura çekimiyle ilgili olarak hem web sitesi hem de sosyal medya hesapları üzerinden paylaşım yapmaması ise dikkat çekti.
6 Eylül Çarşamba günü İstanbul’da organize dilen 1. tur kura çekimleri sırasında ilginç olayların yaşandığı gündeme bomba gibi düştü. Altınova Belediyespor’unda mücadele edeceği kupada  Hakkarispor ve 12 Bingölspor’un kura dışında bırakılması sonrasında sosyal medya adeta çalkalandı. 
Takım sayısı fazla olduğu gerekçe gösterilerek federasyon tarafından 12 Bingölspor ve Hakkarispor'u kupa dışında bıraktığı iddia edildi.
Her iki takım yetkilileri, itiraz için Türkiye Futbol Federasyonu’na başvurdu. Hem Bingöl hem de Hakkari temsilcisinin maç yapmadan elenmesine sosyal medyadan tepkiler yükseldi.

İlk Hafta Da Gürespor Zirveye Yerleşti İlk Hafta Da Gürespor Zirveye Yerleşti

Ziraat Kupası’na İlginç İddialar!