Türkülerin Hikayeleri Canlandırıldı Türkülerin Hikayeleri Canlandırıldı

Bursa Teknik Üniversitesi Polimer Malzeme Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşe Bedeloğlu’nun moderatörlüğünde 15 Temmuz İİBF Konferans Salonu’nda gerçekleşen sempozyuma öğretim üyeleri, sektör temsilcileri, öğrenciler de katılım sağladı. Açılış konuşmasını gerçekleştiren Lif ve Polimer Araştırmaları Birliği Başkanı Bursa Uludağ Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Yusuf Olcay sempozyumun amaçlarından biri olarak üniversiteler ve sektör arasında iş birliğinin geliştirilmesini gösterdi ve sempozyumun bu amaca hizmet edeceğine inandığını ifade etti. Prof. Dr. Olcay, 60'ın üzerinde sunumun yapılacağını belirtirken bir sonraki sempozyumun 3-4 Kasım 2023'te Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesinde gerçekleştirileceğini duyurdu. Ülkemizin ve Dünyanın önde gelen karbon elyaf üreticilerinden DowAksa firmasının Halkla İlişkiler Direktörü İhsan Necipoğlu, karbon fiber kumaşların özelliklerinden bahsetti. Polimer Malzeme Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hamit Erdemi 12.si düzenlenen sempozyuma ilk defa ev sahipliği yapmanın mutluluğunu duyduklarını belirterek tüm katılımcılara teşekkür etti.

“Polimer Malzemelerin Kullanımı Yaygınlaştı”

Konuşmasını gerçekleştirmek üzere sahneye davet edilen Yalova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı F. Jülide Hızal Yücesoy, kongrelerin hem öğrenciler hem akademisyenler için önemini vurguladı. Verimlilik oranlarının yüksek olmasından dolayı Sektörde polimer malzemenin oldukça yaygın olarak kullanıldığını ifade etti. Dolayısıyla bu alanda hizmet veren tüm araştırmacılara, çalışanlara teşekkür ederek kongrenin herkes için hayırlı olmasını temenni ederek sözlerini tamamladı. Sempozyumun Açılış oturumu, National University of Singapore öğretim üyesi Prof. Dr. Seeram Ramakrishna'nın materyallerin geleceği üzerine sunumuyla tamamlandı. Sunumlar öğleden sonra ve 6 Mayıs’ta Yalova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde gerçekleştirilecek oturumlarda devam etti.

HABER/ RÜMEYSA ŞAHİN

12. Uluslararası Lif ve Polimer Araştırmaları Sempozyumu Yalova'da gerçekleşiyor (10)12. Uluslararası Lif ve Polimer Araştırmaları Sempozyumu Yalova'da gerçekleşiyor (6)12. Uluslararası Lif ve Polimer Araştırmaları Sempozyumu Yalova'da gerçekleşiyor (7)12. Uluslararası Lif ve Polimer Araştırmaları Sempozyumu Yalova'da gerçekleşiyor (8)12. Uluslararası Lif ve Polimer Araştırmaları Sempozyumu Yalova'da gerçekleşiyor (5)12. Uluslararası Lif ve Polimer Araştırmaları Sempozyumu Yalova'da gerçekleşiyor (4)12. Uluslararası Lif ve Polimer Araştırmaları Sempozyumu Yalova'da gerçekleşiyor (3)12. Uluslararası Lif ve Polimer Araştırmaları Sempozyumu Yalova'da gerçekleşiyor (2)12. Uluslararası Lif ve Polimer Araştırmaları Sempozyumu Yalova'da gerçekleşiyor (1)