Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü, birçok farklı ülkeden öğretmen ve öğrenciyi buluşturan eTwinning Programı kapsamında Yalova ilinde görev yapan 132 öğretmenin kalite etiketiyle ödüllendirildiğini açıkladı. Müdürlük, “eTwinning okulu olmayı hak eden okullarımızın sayısı da her geçen gün artıyor. eTwinning projeleri yoluyla öğrencilerimize katkı sağlayan, geleceğin mimarlarını dünya vatandaşı olarak yetiştirmeye gayret gösteren tüm öğretmenlerimizi ve kendilerine bu alanda destek sağlayan tüm yöneticilerimizle birlikte her yıl olduğu gibi bu yıl da 9 Mayıs eTwinning Günü dolayısıyla yapılan ve  okullarımızda paylaşılan etkinliklerde emeği geçenleri tebrik ediyor, 9 Mayıs eTwinning Gününü kutluyoruz” ifadelerini kullandı.

ETwinning Nedir?

eTwinning, Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş bir topluluktur.

İletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa’daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan birinde çalışan personele (öğretmenler, müdürler, kütüphaneciler vb.) yönelik bir platform sunmaktadır. eTwinning, Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin kullanımı vasıtasıyla gerekli destek, araçlar ve hizmetleri sağlayarak okulların herhangi bir konuda kısa ve uzun vadeli ortaklıklar kurmasını kolaylaştırarak Avrupa'da okul işbirliğini teşvik etmektedir. Türkiye eTwinning'e 2009 yılında dâhil olmuştur. eTwinning Türkiye Ulusal Destek Servisi, Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet göstermektedir.  eTwinning Erasmus+ sürecinde de Avrupa Komisyonu'nun desteklemeye devam ettiği faaliyetlerden biridir.

Yalova Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencileri Kendi Bağlamalarını Üretiyor Yalova Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencileri Kendi Bağlamalarını Üretiyor

Haber/Göktuğ Doğukan Yüksel

132 Öğretmen’e Ödül 4132 Öğretmen’e Ödül 5132 Öğretmen’e Ödül 6132 Öğretmen’e Ödül 2132 Öğretmen’e Ödül 3