16.Altın Çınar Festivali coşkusu Çınarcık’ta tam üç gün sürecek çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başladı. Altın Çınar Festivalinin ilk günü Uluslararası Halk Oyunları gösterileri ile başladı.

16.Altın Çınar Festivalinin birinci günü düzenlenen etkinliğe Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, Çınarcık Turizm Derneği Başkanı Naci Soyer, Çınarcık Belediyesi Başkan Yardımcısı Murat Savaş, Belediye Meclis Üyeleri, Ak Parti Çınarcık İlçe Başkanı Hüseyin Günay, Çınarcık Kent Konseyi Başkanı Tuncay Okatan, mülki idare amirleri , sivil toplum kuruluşları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Festivalin açılış konuşmasını Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer yaparak, Çınarcık Turizm Derneği halkoyunları ekibi ile yabancı ülke temsilcilerinin sergiledikleri yöresel oyunlar Çınarcık halkı tarafından büyük ilgi gördü.

Gecenin sonunda Gürbüz Acar sevilen şarkıları Çınarcık için seslendirdi. Yoğun kalabalık Gürbüz Acar’a ile birlikte sevilen şarkılara eşlik ederek unutulmaz bir zaman geçirdiler.

Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer gecenin sonunda Çınarcık Turizm Derneği Başkanı Naci Soyer’e ve Gürbüz Acar’a plaket vererek festivale yapmış oldukları katkılarından dolayı teşekkür etti.