Yalova Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hüseyin Kulaber yaptığı açıklamada, “Proje kapsamında bu yıl Yalova İl Özel İdaresi’nden 2 bin adet suni tohum temin etmiş bulunmaktayız. Yalova İl Tarım ve Orman Müdürlüğü nezaretinde; Yalova Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği olarak uyguladığımız proje kapsamında, ilimizdeki dişi sığırları kaliteli etçi ve kombine bir ırk olan Simental boğaların spermalarıyla tohumlayarak daha verimli hayvanlar elde etmeyi hedefliyoruz ve bu çerçevede çok da başarılı sonuçlar elde ediyoruz. Destekleri için Yalova İl Genel Meclis Başkanı Hasan Soygüzel’e makamında teşekkür ziyaretinde bulunduk. Kendilerine Yalova’ya hizmetlerinden dolayı saygılarımızı ve şükranlarımızı sunarız” ifadelerini kullandı.

Yalova İl Genel Meclis Başkanı Hasan Soygüzel ise şunları kaydetti: “Bütçe sağladığımız, Yalova Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği tarafından uygulanan proje kapsamında Yalova İl Özel İdaresi olarak 2 bin suni tohum temin ettik. Her başarılı proje bizleri mutlu ediyor. Bu yüzden Yalova Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hüseyin Kulaber’in teşekkür ziyareti ve anlamlı hediyesi nedeniyle de çok mutlu oldum.”

Erkılınç: Yanlış Yollara Tevessül Edenler Kendilerini Kandırıyor Erkılınç: Yanlış Yollara Tevessül Edenler Kendilerini Kandırıyor

HABER/ RÜMEYSA ŞAHİN