Hayati Yazıcı, Altınova’nın özel bir bölge olduğunu, stratejik öneminin her geçen gün arttığını dile getirerek, “Altınova’yı yakından takip ediyoruz. Altınova, sanayi ve tarımın birlikte sürdürebilen örnek bir bölgedir. Sanayiyi ve tarımı harmanlamayı başaran, tarihe ve kültüre sahip çıkan Başkan Dr. Metin Oral ve ilçe dinamiklerini kutluyorum” diye konuştu.

Başkan Oral karşıladı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Altınova’ya gelerek bir dizi ziyaretlerde bulundu. İlk olarak Altınova Belediyesi’ni ziyaret eden Yazıcı’yı Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, AK Parti Altınova İlçe Başkanı Hasan Zafer ve partililer tarafından karşılandı. Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı’nın ziyaretine; AK Parti Yalova İl Başkanı Umut Güçlü, AK Parti Yalova Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol, AK Parti Yalova Milletvekili adayı Erhan Dede, AK Parti önceki dönem milletvekili Fikri Demirel ve parti yöneticileri katıldı.

“Bölgenin önemli merkezlerinden”

Belediye ziyaretinde Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Başkan Oral, “Altınova, Osmangazi Köprüsüyle Kocaeli, İstanbul ve Bursa illeriyle yakın komşu durumuna geldi. Biz, 20 dakikada Sabiha Gökçen Havaalanı’na gidebiliyoruz. Tersaneleriyle, Osmangazi Köprüsüyle, Hersek Lagünü Engelsiz Doğa Eğitim Merkezi ve Kuş Gözlem Kulesi ile Engelsiz Tıbbi Aromatik Bitkiler Bahçesiyle, tarihi dokusu, doğal değerleri ve tarımsal ürünleriyle Altınova, bölgemizin önemli merkezlerinden birisi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. İlçemizde gerçekleştirilen tüm yatırımları hükümetimizin destekleri ve sanayi işbirliğiyle, el ele vererek gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

“Yüzyılın seçimi olacak”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati yazıcı, belediye ziyaretinin ardından AK Parti Altınova İlçe Teşkilatını ziyaret etti. Burada teşkilat mensuplarıyla buluşan Yazıcı, 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerine sayılı günler kaldığını anımsatarak, "Millet görüyor kim iş yapar. Sıkıntıları aşacak kadroların Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğindeki kadrolar olduğunu görüyor. 14 Mayıs, Türkiye’nin en önemli, yüzyılının seçimi olacak” ifadelerini kullandı.

“Türkiye Yüzyılını inşa etmeye devam edeceğiz”

AK Parti kadrolarının 14 Mayıs seçimlerine hazır olduğunu ifade eden Yazıcı, “14 Mayıs 2023, Türkiye’nin seçimlerine doğru giderken; çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Vatandaşlarımız, bizim referansımızı zaten biliyor. AK Parti marka değeri yüksek bir parti, liderimiz ulusal sınırlarımızı aşmış, dünya ölçeğinde önemli bir şahsiyet. Dolasıyla vatandaşlarımız ve teşkilatımız ile hemhal oluyoruz, dertleşiyoruz. Yaptıklarımızı anlatıyoruz, sorunları birlikte tartışıyoruz. Bu sorunlara çözüm üretecek kadrolar, yine Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığındaki AK Parti kadrolarında olacak. Takdir milletimizindir. 14 Mayıs’ta da milletimiz takdir edecek, inşallah Türkiye Yüzyılını aziz milletimizle inşa etmeye devam edeceğiz” dedi.

Esnafı gezdi

İlçe teşkilatı ziyaretinin ardından esnafla bir araya gelen Yazıcı, sorunları dinleyip, çalışmalar hakkında vatandaşlara bilgi verdi.

“Hayalleri bile yetmez”

Turgut Özal'ın, "Muhalifler bizim yaptıklarımıza hayalleriyle bile yetişemezler." sözünü anımsatan Yazıcı, şunları kaydetti: "Şimdi gerçekten AK Parti hükümetlerinin yaptığı icraatlara muhalefette yer alan hiçbir partinin hayaliyle bile yetişmesi mümkün değil. Biz bu milletin arzu ettiği ve geleceğine dair ihtiyaç duyduğu, alacağı bütün üniteleri, gurur duyacağı bütün üniteleri milletin hizmetine koymak için gece gündüz demeden koşturuyoruz.

14 Mayıs vurgusu

Bu seçim önemli bir seçimdir. Cumhuriyet'in kuruluşunun 100'üncü yılının son seçimi. Bu bakımdan önemlidir. Biz o 100 yıla, 'Türkiye Yüzyılı' diyoruz ve nihayet çok partili demokratik hayatta iktidar değişikliğinin, demokrasiden yana olanların iktidarı devralışlarının yıl dönümünde yapılan bir seçimdir. 14 Mayıs 1950'de olmuş, şimdi de 14 Mayıs 2023'te gerçekleşecek. O bakımdan o anlamda da son derece önemli bir seçim. İş bilenin, kılıç kuşananın.

“Aziz milletimiz için bir araya gelmiş kadrolarız”

Hizmet etmesini biz biliriz. Biz milletin hukukunu korumak, insanımızın hayat standartlarını yükseltmek, önündeki engelleri kaldırmak, sofrasındaki ekmeği büyütmek için Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde bir araya gelmiş kadrolarız. Yetki sizden, hizmet bizden. Biz siyasete böyle bakıyoruz. Bu güzel yurdumuzu inşallah 2053'e, 2071'e taşımanın altyapısını oluşturacak Türkiye Yüzyılı'nı bu seçimle birlikte inşa etmeye başlayacağız."

Tıbbi Aromatik Bahçesini gezdi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ve beraberindekiler daha sonra Altınova Belediyesi Hersek Lagünü Engelsiz Doğa Eğitim Merkezi Engelsiz Tıbbi Aromatik Bitkiler Bahçesini ziyaret ederek Hersek Bölgesi hakkında bilgi aldı. Yazıcı, bu ziyaretinin ardından Yalova’dan ayrıldı.

HABER/ RÜMEYSA ŞAHİN

“Altınova, sanayi ve tarımın birlikte sürdürebilen örnek bir bölgesidir”  (2)“Altınova, sanayi ve tarımın birlikte sürdürebilen örnek bir bölgesidir”  (1)

Editör: Rümeysa Şahin