Türkiye Futbol Federasyonu(TFF) OHAL ilan edilen Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Malatya, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Kilis ve Osmaniye ile Bölgesel Amatör Lig 2. Grup ve 7. Grup müsabakaları haricindeki tüm illerde Bölgesel Amatör Lig, Yerel Amatör Lig ve Alt Yaş kategorileri müsabakaları 4-5 Mart 2023 tarihinden itibaren oynanacağını duyurdu.

Buna göre BAL’daki temsilcilerimiz Yalovaspor ve Altınova Belediyespor ile 12 takımın yer aldığı Süper Amatör Küme, 2. Amatör Küme A ve B Grupları ile altyapı kategorileri bu tarihten itibaren maçlarına yeniden başlayacak.

Ersoy Atik Akköyspor’un Başkanı Oldu Ersoy Atik Akköyspor’un Başkanı Oldu

Amatör futbola geri dönüş ile ilgili olarak Türkiye Futbol Federasyonu,” Bilindiği üzere ülkemizde meydana gelen deprem felaketi sonrası Federasyonumuzun 09.02.2023 tarihli kararı ile tüm amatör müsabakaların Şubat ayı sonuna kadar ertelendiği açıklanmıştı. OHAL ilan edilen (Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Malatya, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Kilis ve Osmaniye) illerimizde ve Bölgesel Amatör Lig 2. Grup ve 7. Grup müsabakaları haricindeki tüm illerde Bölgesel Amatör Lig, Yerel Amatör Lig ve Alt Yaş kategorileri müsabakaları 4-5 Mart 2023 tarihinden itibaren oynatılacaktır. Detaylı açıklama daha sonra Federasyonumuz tarafından paylaşılacaktır. Kamuoyunun bilgilerine sunarız” açıklamasında bulundu.