Mansur Yavaş, oyunu kullandı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı (ABB) Mansur Yavaş, eşi Nursen Yavaş ve kayınvalidesi Nevin Kıvanç ile birlikte oyunu Ankara’da kullandı. 

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, eşi Nurşen Yavaş ve kayınvalidesi Nevin Kıvanç ile birlikte 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi için Ümitköy Anadolu İmamhatip Lisesi’nde “4101” nolu sandığa oyunu attı.

  Oy kullanmasının ardından açıklamada bulunan Yavaş, “Oylarımızı kullandık. Ankara için hayırlı uğurlu olsun inşallah. Seçimlerin sonucu hakkında hiçbir tereddüdümüz yoktur. İnşallah akşam dokuzdan sonra belediyenin bahçesinde görüşmek üzere” dedi.

Ali Koç’un Fenerbahçe Kongre Konuşması Ali Koç’un Fenerbahçe Kongre Konuşması

  Mansur Yavaş’ın seçimin sonuçlarını Ankara Büyükşehir Belediyesi binasında takip etmesi bekleniyor.

Büyüksehir Adaylari Oyunu Kullandi (5)Cumhur İttifakı Adayı Altınok oyunu kullandı 

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Turgut Altınok oyunu kullandı. Altınok, “Demokrasi herkesin kendi hür iradesinin tecellisidir. Vatandaşımızın verdiği karara, iradesine sahip çıkıp, saygı duyacağız” dedi. 

  Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Altınok, oyunu Ankara'nın Keçiören ilçesinde Kocatepe İlkokulu’nda kullandı. Altınok sandığa, eşi Süreyya Altınok, kızı, oğlu ve torunları ile geldi. Oy kullanma işleminin ardından Altınok, basın mensuplarına açıklamada bulundu.

  “Sizlere de çok teşekkür ediyorum. İki buçuk aya yakındır birçok arkadaşımızla beraberdik. Kar, soğuk, sıcak demeden bizimle çalıştınız. Demokrasi herkesin kendi hür iradesinin tecellisidir. Vatandaşımızın verdiği karara, iradesine sahip çıkıp, saygı duyacağız. Ankara ülkemizin Başkenti, vitrini ve vizyonu. Türkiye Cumhuriyeti'nin varoluş destanının yazıldığı yerdeyiz şu an. Dolayısıyla seçimler ülkemize, Ankara'mıza hayırlı olsun. Kazanan, şehirlerimiz ve ülkemiz olsun” ifadelerini kullandı.

  Altınok okuldan ayrılmasının ardından, seçimi Ankara il teşkilatında takip edeceğini söyledi.

(İHA)

Editör: Arda Yavuz