Bu sezon 14.’sü düzenlenecek BAL takımları 31 Ağustos 2023 Perşembe gününe kadar 42 Bin TL’lik katılım ücretini yatırıp gerekli evrakları TFF Amatör İşler Müdürlüğü BAL Departmanlığına göndermeleri gerekiyor.

2023-2024 sezonunda Bölgesel Amatör Lig’e katılma hakkı olan kulüpler bu hakkı kullanmak istemezse, 2023-2024 sezonunda ilinin en üst yerel ligine katılabilirler. Kulüp aynı sezon katılmış olduğu ilin en üst yerel liginde dereceye girerek Bölgesel Amatör Lig’e katılma hakkı elde etmesi durumunda 2024-2025 sezonunda BAL’a katılamaz. 2023-2024 sezonu en üst büyükler ligi puantaj sırlamasına göre onun yerine bir takım Bölgesel Amatör Lig’e alınacak. Bölgesel Amatör Lig’e katılacağını bildirip, fikstüre dahil olan kulüplerin, Bölgesel Amatör Lig başlamadan veya başladıktan sonra ligden çekilmesi veya çıkarılması halinde, yatırdıkları teminat yanacağı gibi, aynı sezon içinde kendi ilinin yerel liginde de yer alamaz ve Bölgesel Amatör Lig’den düşmüş sayılacaklar.

“Hedefimize İlerlemek İstiyoruz” “Hedefimize İlerlemek İstiyoruz”

Bölgesel Amatör Lig’e katılan kulüplerin antrenman ve müsabakalarda fiilen kullanılan, mülkiyeti kulübe ya da kulübün bağlı olduğu kuruma ait olan veya bu kulüplere tahsis edilmiş, soyunma odaları ve hakem odasına sahip, nizami boyutlarda, doğal çim veya uygunluğu Türkiye Futbol Federasyonu tarafından onaylanmış suni çim zeminli bir sahayı belirtilen kriterlere uygun olarak temin etmeleri zorunlu kılındı.

Başvuru süresinin tamamlanması ve katılım sağlayan takımların sayısının belirlenmesiyle birlikte Türkiye Futbol Federasyonu yeni sezonla ilgili kolları sıvayıp Bölgesel Amatör Lig gruplandırma ve statüsünü açıklayacak.

BAL’a Katılımda Son Gün Bugün (3)BAL’a Katılımda Son Gün Bugün (1)