Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı işbirliğinde gerçekleştirilen Türkiye’nin Girişimci Kadın Gücü Yarışması’nın ödülleri, 19 Kasım Dünya Kadın Girişimciler Günü’nde TOBB’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Türkiye 5.9 Büyüdü Türkiye 5.9 Büyüdü

Cumhuriyetin 100’üncü yılına denk gelmesi ile de ayrı bir anlam kazanan ve ‘Kadın istihdamını en fazla arttıran şirketler’ ile ‘Girişimci kadın gücü’ ana başlıkları altında gerçekleştirilen törende ödüller sahiplerini buldu.

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Dilara Altan'ın da katıldığı ödül töreninde, yarışmaya başvuran şirketlerin yüzde 78’inin 55 farklı ülkeye ihracat yaptığına işaret eden TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Fırsat verilirse, kadınların yapamayacağı hiçbir şey yok. Sizler, ’yapamazsınız’ diyeni dinlemediğiniz, azimle ve kararlılıkla yolunuza devam ettiğiniz için başarılısınız. Bu olağanüstü başarıyı gösteren kadın girişimcilerimizi yürekten kutluyorum" ifadesini kullandı.

yalova-ankara-tobb-ytso-kadin-girisim (2)yalova-ankara-tobb-ytso-kadin-girisim (1)