Zehir zemberek açıklamalarda bulunan Oruç, zor süreçte yanlarında olmayıp seçim zamanı kulüplerinin kapısını çalanlara menfaat yapmalarına izin vermediklerini ve vermeyeceklerini kulüplerine uygulanan çifte standardı da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a aktaracaklarını bununla ilgili girişimlere başladıklarını dile getirdi.

“Zor süreçte yanımızda olmayanlara, seçim zamanı oy yok!”

Yeşilovaspor Kulübü Başkanı Yalçın Oruç,” Yalova’nın bir parçası olan Yeşilovaspor olarak Yalova futboluna ve Yalovalı gençlerimize verdiğimiz değer ve destek yaptığımız çalışmalar ortadadır. Yalova Yeşilovaspor Kulübünde bugün 130’u aşkın genç lisanslı futbolcuyla ve yaptığımız tesisle bu yönde de herkesin dikkatini çektik. Bu zor ve meşakkatli zamanlarımızda yanımızda olan herkese teşekkür ediyorum. Başarılı bir sezon geçirdiğimiz halde maçlarımıza teşrif etmeyen Yalovalı siyasetçilere ve milletvekillerine ve STK'lara sitemimizi belirtmek isteriz. Bu zor süreçlerde yanımızda olmayıp seçim zamanın yaklaşığı şu günlerde siyasi kurnazlık yapıp kulübümüze gelip siyasi menfaat yapmasına asla izin vermedik, vermeyeceğiz” dedi.

“Ak Partinin Kadıköy’de göstereceği Belediye başkanı adayına desteğimiz olmayacak!

Semt77 Yalovaspor, Kocaeli’yi Gözüne Kestirdi Semt77 Yalovaspor, Kocaeli’yi Gözüne Kestirdi

Yeşil Mavili ekibin başkanı Oruç,” Başarılı bir sezon geçirip Bal Ligine çıktığımız halde bizim başarımızda yada mutluluğumuzda bizi aramayın sormayan bir maçımıza bile teşrif etmeyi kendinde görmeyen Ak Parti Kadıköy Belediye Başkanı Mehmet Şahine ayrı bir paragraf açmak istiyorum. Sayın Şahin sen bizi 2019 mart seçimlerinden iyi tanırsın elbet Mart ayı bit daha gelecek, Seçilmiş bir belediye başkanının işi sadece yol ve kaldırım yapmak değildir. İnsan ilişkileri güçlü bir belediye başkanı bu şekilde davranmaz. Bugünden sonra Kesinlikle Ak Partinin Kadıköy’de göstereceği Belediye başkanı adayına destek vermeyeceğim, vermeyeceğiz. Yalovalı milletvekilleri neden sadece seçimlerde halkın arasına karışır neden bu düzen değişmez. Sakın ama sakın kulübümüze gelip siyaset yapmayı aklınızın ucundan geçirip menfaat sağlamayı düşünmeyin. Bize söz veren yanımızda olduğunu ifade eden Yalovalı iş adamları ve STK’lar hiçbir sözünü yerini getirmedi. Kulübümüze zerre faydası olmayan hiç kimsenin kulübümüzün başarısı üzerinden pirim yapmasına izin vermeyeceğiz. Kulübümüze maddi ve manevi destek sözü verip daha sonra ekonomik sıkıntıdan dem vuran ve kapalı kapılar arkasından başkalarına menfaatleri için döktükleri paraları da biliyoruz ve farkındayız” şeklinde konuştu.

“Yanımızda olmayan Hiç kimseyi de bu başarıya ortak etmeyeceğiz”

 Hedeflerinin Yalova’yı TFF 3. Liginde temsil etmek olduğuna vurgu yapan Oruç,” Kulübümüze Yalovalı iş insanı olan Ali Demirhan maddi ve manevi olarak desteğini hiçbir zaman esirgemedi ve bu zor süreçte elini taşın altına koymaktan hiçbir zaman tereddüt etmedi. Ali Demirhan bizim kırmızı çizgimizdir. Başarılı ve Yalova için değerli bir iş adamıdır. Başarılı iş adamları her zaman eleştirilir çünkü eleştirmek en kolay iştir. Sen iyi ki varsın Ali Başkan. Yalova Ak Parti Belediye Başkanı Mustafa Tutuk ilimiz için değerli ve çalışkan bir belediye başkanıdır bu süreçte yanımızda olduğu için kendisine teşekkür ediyoruz.  Fakat Mustafa başkanın yanında olup başarısını istemeyen ve hep zorluk çıkararak Mustafa başkanın başarısız olması için kuyu kazanların da farkındayız. Kendisine desteğimizi her zaman hissettireceğiz ve yanındayız. Yalova Yeşilovaspor kulübü olarak kendi yolumuzu kendimiz belirleyeceğiz yanımızda olup bize teveccüh gösterenlerin her zaman yanındayız. Biz kulübümüzü başarılı bir şekilde buralara kadar getirdik, Allah’ın izniyle daha ileriye de taşıyacağız hedefimiz Yalova’yı 3. ligde temsil etmek bunu da başaracağız. Çünkü biz çalışmaya ve başarıya açız. Yanımızda olmayan Hiç kimseyi de bu başarıya ortak etmeyeceğiz” diye konuştu.

“Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a kulübümüze karşı yapılan çifte standardı aktaracağız”

Yalova Yeşilovaspor Kulübü Başkanı Yalçın Oruç,” Kendim olarak şunu ifade etmek isterim. Siyasete girmek yada siyaseten faydalanmak gibi bir derdim yok. Ama yanımızda bizimle birlikte yürüyenlere de desteğimizi esirgemeyeceğimizi belirtmek isterim. Bugünden itibaren şahsım ve kulübüm olarak bütün siyasetçilere kapımızı kapatıyoruz. Kulübümüz menfaatleri doğrultusunda hareket edeceğiz.

Yalova’daki Belediyeler özellikle Kadıköy ve Yalova belediyesi neden bizim gençlerimizi istihdam etmekte aciz kalıyor. Ayıp değil mi şu zor zamanlarda gençlere destek olmak çok mu zor. Şimdi hangi yüzle kapı kapı dolaşıp destek isteyeceksiniz. Seçim yaklaşmayana kadar kafasını ofisinden çıkarmayan siyasetçiler seçim zamanı halkla iç içe olmaya çalışır ama bu millet artık bunları yemez ve yemeyecek. Bütün Yalovalı futbol severleri ve Yalova halkını maçlarda desteğe bekliyoruz biz Yalova’nın adını ve Yalova futbolunu yukarılara taşımak istiyoruz. Kulübümüzün kapıları bütün Yalovalı hemşerilerimize açıktır. Bize bir adım gelene biz bin adım gideriz. Fakat ne yazık ki bize verilen sözler tutulmadı. Bize ve kulübümüze karşı yapılan çifte standardı hiçbir zaman unutmayacağız. Bütün gücümüzü kullanıp spora ve sporcuya destek veren Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayip Erdoğan’ında bu konuda bilgisinin olmasını sağlayacağız” diyerek sözlerini noktaladı.

Başkan Oruç, Yalovalı Siyasetçilere ve STK’lara Tepki Gösterdi-1