Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Kırşehir Valiliği’nin ortaklaşa düzenlediği Neşet Ertaş Ulusal Dağ Bisikleti Kupası yarışları Aşıkpaşa Tabiat Parkı’nda Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara, Bisiklet Federasyonu Asbaşkanı Bahattin Akyön ve protokol üyelerinin start verdi. 21 ilden toplam 200 sporcu, Aşıkpaşa Tabiat Parkı içindeki dağ bisikleti parkurunda 4,7 kilometrelik mesafeyi 4 tur şeklinde yarışarak tamamladı.

Sporcularımızın da mücadele ettiği U15 kadınlar kategorisi rekabetin yaşandığı ve genç sporcuların göz doldurduğu anlara sahne oldu. Yalova Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü’nün sporcuları Elif Keklik, Fatma Nisa Günaydın ve Zeynep Bayram ve Ayda Acar yarışmalarda başarıya imza attılar.

Sporcularımızdan Elif ve Ayda sadece rakiplerine değil aynı zamanda parkurun zorluğuna da meydan okuyarak birincilik kürsüsüne çıkarken, azim ve yetenekleriyle geleceğin yıldızları arasında parlayan isimler oldu.
Fatma Nisa Günaydın ise ikinci sırayı aldı. Hem organizasyon komitesi hem de rakipleri tarafından alkış alan Yalovalı sporcu yeteneklerini en üst seviyede sergilemesiyle alkış topladı.

U15 kategorisinde mücadele eden Zeynep Bayram üçüncü sırayı aldı. Genç sporcu Kırşehir’de

sergilediği performansla genç yaşına rağmen büyük bir olgunluk gösterirken, geleceğin bisiklet şampiyonlarından bir tanesi olarak göze çarptı.

Yalovalı sporcular, olimpik Crosscountry disiplini altındaki 4200 metrelik parkurda tur sayısına göre yarıştılar. Her biri büyük bir azimle ve mücadele ruhuyla yarışı tamamladılar.

“Hedefimize İlerlemek İstiyoruz” “Hedefimize İlerlemek İstiyoruz”

Bisikletçilerimiz Kırşehir’e Damga Vurdu (3)Bisikletçilerimiz Kırşehir’e Damga Vurdu (2)