Ziyarette konuşan Başkan Oral, “Altınova’mızda dünya markası tersanelere sahip olmaktan gururluyuz. Tersanelerimiz; yerli ve milli üretimleriyle, teknolojisiyle, ülke ekonomisine ve istihdama katkısı ile göğsümüzü kabartmaktadır” ifadelerini kullandı.

Ataseven’e ziyaret

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, AK Parti Altınova İlçe Başkanı Hasan Zafer, AK Parti Altınova SKM Başkanı Mustafa Yurt, AK Parti Altınova İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Kısa ve yönetim kurulu üyeleri, Tersanesi Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Ataseven'i ziyaret ettiler.

“Göğsümüzü kabartıyor”

Ziyarette konuşan Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Altınova’mızda dünya markası tersanelere sahip olmaktan gururluyuz. Tersanelerimiz, ülke ekonomisine ve istihdama katkısı ile göğsümüzü kabartmaktadır. Özellikle ilçemizdeki tersaneler, ihracata ve vergi sıralamalarında üst sıralarda yere almaktadır. Bu da bizim için gurur kaynağıdır” ifadelerini kullandı.

Müdür Akmeşe Yılsonu Sergisini Gezdi Müdür Akmeşe Yılsonu Sergisini Gezdi

“Cumhurbaşkanımızın destekleriyle”

Altınova Tersane Bölgesinde inşa edilen gemilerin büyük çoğunluğunun Norveç, İzlanda, İngiltere, Fransa, Danimarka, Kanada, İrlanda, Rusya gibi ülkelere ihraç edildiğini vurgulayan Özata Tersanesi Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Ataseven, “Yatırımlar, şirketimiz ve bölge tersaneleri tarafından yapılmıştır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetlerimizin değerli destekleri ile sektörümüz yatırımcıları ve çalışanlarının inanç ve gayretleri sayesinde dünya denizcilik camiasında tanınan ve tercih edilen gemi inşa bakım ve onarım bölgesi haline gelmiştir” diye konuştu.