YKS ek tercih sonuçları için bekleyiş sona erdi. Herhangi bir üniversiteye yerleşemeyen adaylar şansları bir kez daha YKS ek tercihleri ile denedi. YKS ek yerleştirme sonuçları son dakika duyurusu ile ÖSYM tarafından açıklandı. 

Adaylar, 12-17 Eylül tarihleri arasında 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre ek tercih işlemlerini gerçekleştirmişti. Heyecanla beklenen YKS ek tercih sonuçları ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden erişime açıldı. 

YKS ek tercih sonuçları nasıl öğrenilir? 

"Öğretmene Verilen Değer, Her Şeye Değer" "Öğretmene Verilen Değer, Her Şeye Değer"

Adaylar, ek yerleştirme sonuçlarına 25 Eylül 2023 tarihinde saat 10.30’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle erişebilecektir. Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

Üniversite kayıtları ne zaman?

YKS ek yerleştirme sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 27 Eylül-3 Ekim 2023 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 27-29 Eylül 2023 tarihleri arasında yapılabilecektir. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye süresi içinde başvurmaları gerekmektedir. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan tarihe ve ilgili belgelere göre işlem yapacaktır.