Ak-Kim Kimya “Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” Aldı

“Önce İnsan” mottosuyla çalışan sağlığını birinci plana alan Ak-Kim Kimya, TSE’nin denetiminden başarıyla geçti.

Ak-Kim Kimya “Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” Aldı

Türkiye’nin öncü kimyasal madde üreticisi Ak-Kim Kimya, Yalova’daki üretim tesisleriyleTürk Standartları Enstitüsü’nün (TSE) denetiminden geçerek tam not aldı. Tesislerdeki koronavirüs önlemlerini inceleyen uzmanlar, Ak-Kim’in çalışan sağlığını önceleyen tedbirlerini tescilledi. Denetimin ardından Ak-Kim’e “Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” verildi.

Salgın sürecinde önlemelere bağlı kalarak üretime ara vermeyen Ak-Kim, çamaşır suyundan deterjana, el ve banyo sabunundan dezenfektana kadar çok sayıda hijyenik malzemenin de ham maddesini üretiyor.

“Bütün önlemler en üst düzeyde uygulanıyor”

Periyodik olarak güncellenen bir normale dönüş planı hazırladıklarını kaydeden Ak-Kim Genel Müdürü Onur Kipri şunları söyledi; “Ak-Kim fabrikasında çalışan ve toplum sağlığına yönelik tedbirler devam ediyor. Çalışanlarımızın ve birinci derece yakınlarının bu süreçteki kaygılarını yönetmek adına nisan ayında devreye aldığımız psikolojik destek hattına yeni hizmet araçları da ekledik. Çalışma arkadaşlarımızın evden çıktığı andan eve dönüşlerine kadar geçen bütün süreçlerde ve yaşam alanlarında gerekli tüm tedbirler titizlikle uygulanıyor. Düzenli olarak dezenfekte ettiğimiz fabrikalarımızda sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uyumu en üst seviyede tutuyoruz. ‘Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’, önlemlerimizin sonuç verdiğini göstermesi açısından çok değerli.”

YORUM EKLE

banner137

banner138